Tipsport liga: Líder prehral v Trenčíne, Nitra zdolala Košice

Nitran Juraj Štefanka (vpravo) práve strieľa svoj druhý a celkovo tretí nitriansky gól v zápase proti Košiciam. (Autor: TASR)
Sportnet|15. nov 2015 o 21:20

V piatich nedeľňajších zápasoch sa hosťom nedarilo.

BRATISLAVA. V šlágri nedele v rámci 21. kola slovenskej hokejovej extraligy vyhrala Nitra doma nad Košicami. Hostia absolútne "prespali" úvod, keď už po 3 minútach prehrávali dvojgólovým rozdielom.

Líder zo Zvolena prehral v Trenčíne po predĺžení 3:4.

Hokejisti HK 36 Skalica sa nechcú zmieriť s pozíciou posledného tímu tabuľky Tipsport ligy. Krok k odpútaniu sa z 10. priečky urobili v nedeľňajšom zápase 21. kola, v ktorom si poradili s HK Poprad 3:2.

Vo vyrovnanom súboji išli domáci trikrát do vedenia, na presné zásahy Opaleka a Baráka našli Podtatranci odpoveď zásluhou Krotáka a Hvilu, ale na gól českého útočníka Brendla z úvodu tretej tretiny už nedokázali zareagovať.

"Je to tretí zápas v rade, kedy sa trápime s koncovkou. Pykáme za banálne chyby, ktoré v podstate rozhodujú zápasy, čo bolo aj dnes. Gratulujem súperovi k získaniu troch bodov," zhodnotil stretnutie popradský asistent trénera Juraj Halaj.

Dôležité víťazstvo v boji o účasť v play-off dosiahli hokejisti MsHK DOXXbet Žilina, ktorí zdolali MHC Martin 3:1.

Základ svojho úspechu v stredoslovenskom derby položili domáci dvoma gólmi v prvej tretine zásluhou Stupku a Nemčeka.

Nádej na zdramatizovanie duelu vykresal v druhej časti martinský líder Skladaný, ale zisk troch bodov pred Žilinčanov spečatil v 50. min Konečný.

Vďaka nim stiahli svoj odstup na Martinčanov v tabuľke už len na dva body.

Dva tretiny živili hokejisti ŠHK 37 Piešťany nádej na úspešný výsledok na ľade HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Po vyrovnanej úvodnej dvadsaťminútovke poslal domácich tesne po polovici stretnutia do vedenia Sandgren a v tretej časti sa hralo už podľa banskobystrickej taktovky.

Ďalšie tri presné zásahy v piešťanskej sieti znamenali jednoznačné víťazstvo "baranov" 6:2.

Tipsport liga - 21. kolo:

HK Nitra - HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Slovák (Blackwater), 3. Štefanka (Bajtek), 26. Štefanka (Macík, Milo) - 11. Hrnka (Deyl, Jenčík), 28. Lelkeš (Bartoš, Hrnka). Rozhodovali: Lokšík, Stano Stanzel, Tvrdoň, vylúčení: 4:4, navyše: Ryčkay 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Macík (obaja Nitra) 10 minút za nešportové správanie), presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 2888 divákov

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 1:0)

Góly: 9. Jakúbek (Koyš), 43. Gašparovič (Petrovický), 54. Gašparovič (Petrovický), 64. R. Dlouhý (Hatala) - 20. Klhufek (Obdržálek, F.Fekiač), 34. Puliš (Brabenec, Semorád), 48. Puliš (Bagin), rozhodovali: Bjork, Kubuš - Junek, Šefčík, vylúčení: 2:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2630 divákov

Posted by HKM ZVOLEN on Sunday, November 15, 2015

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 8. Stupka (Konečný, Valášek), 11. Nemček (Schroner), 50. Konečný (Stupka, Valášek) - 36. Skladaný (Murček, Dlouhý). Rozhodovali: Baluška, Snášel Gavalier, Smrek, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2123 divákov

MsHK DOXXbet ilina MHC Martin 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)Gly: 8. Stupka (Konen, Valek), 11. Nemek (Schroner), 50....

Posted by MHC Martin on Sunday, November 15, 2015

HC´05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Góly: 10. Zigo (Lamper), 20. Tománek (Galamboš, Šmach), 32. Sandgren (Tománek, Majdan), 42. Ďatelinka (Mikula), 50. Tománek z trestného strieľania, 60. Kytnár - 6. Belluš (Brancis, Filip), 15. Holovič (J. Ručkay). Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení 7:6, navyše: Belluš (Piešťany) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, striedania: 36. Gašpar za Rótha (B. Bystrica), 1903 divákov

Posted by ŠHK 37 Piešťany on Sunday, November 15, 2015

HK 36 Skalica - HK Poprad 3:2 (1:1, 1:1 , 1:0)

Góly: 9. Opalek (Korýtko, Brendl), 23. Barák (Mickevics, Rožník), 41. Brendl (Korýtko) - 19. Kroták (Bajaruns, Hvila), 35. Hvila (Kroták). Rozhodovali: Goga - Synek, Orolín, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 824 divákov

Domov»Hokej»Slovensko»Tipsport liga: Líder prehral v Trenčíne, Nitra zdolala Košice