Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Tenis: Ulihrach bol pozitívny na nandrolon, čaká na výsledok B-vzorky

TASR|30. jan 2003 o 10:16

Praha 30. januára (TASR) - Český tenista Bohdan Ulihrach bol na októbrovom turnaji ATP v Moskve pozitívne testovaný na zakázanú látku nandrolon. Dvadsaťsedemročný ...

Praha 30. januára (TASR) - Český tenista Bohdan Ulihrach bol na októbrovom turnaji ATP v Moskve pozitívne testovaný na zakázanú látku nandrolon. Dvadsaťsedemročný víťaz troch profesionálnych turnajov vedomé užitie dopingu popiera a teraz s napätím čaká na výsledky B-vzorky.

"V decembri som dostal list, v ktorom som sa dozvedel, že moja vzorka, ktorú mi v Moskve odobrali 3. októbra, bola pozitívna na nandrolon," povedal pre denník Sport Ulihrach a pokračoval: "Bol to pre mňa šok, nedokážem si vysvetliť, akým spôsobom sa do môjho tela nedovolené látky dostali." Ulihrachove testy údajne vykázali nasledovné parametre: Norandrosteron mal hodnotu 5,2 nanogramu na milimeter a Noretiocholanolon 3,8 nanogramu na milimeter. "Obe hodnoty sú tesne nad povolenú hranicu. 29. augusta ma testovali na US Open v New Yorku a 11. októbra vo Viedni, zakaždým bol výsledok negatívny," vysvetlil tenista, ktorý teraz netrpezlivo čaká na výsledok B-vzorky: "Čakám ho každým dňom. Minulý pondelok B-vzorku otvorili."

Súvisiace články