Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Trpela depresiami. Marinová sa vracia, ale nedáva si výsledkové ciele

Kanadská tenistka Rebecca Marinovása na budúci týždeň vráti do súťažného diania. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. okt 2017 o 11:36

Kanaďanka sa začiatkom roka 2013 rozhodla predčasne ukončiť kariéru.

MONTREAL. Kanadská tenistka Rebecca Marinová (26) sa na budúci týždeň vráti do súťažného diania po bezmála piatich rokoch.

Rodáčka z Vancouveru, ktorá bola v rebríčku aj na 38. mieste, sa začiatkom roka 2013 rozhodla predčasne skončiť kariéru. Tvrdila, že trpí depresiami.

Teraz má pred sebou opäť tenisovú výzvu, spočiatku plánuje účasť na turnajoch nižšej kategórie ITF na tvrdom povrchu v Saguenay a Toronte. Informoval o tom portál Tennis Canada.

"Som nadšená tým, že za miesto návratu som si mohla zvoliť práve turnaje v Kanade, kde som už v minulosti viackrát hrala. Rozhodnutie o comebacku vo mne dozrievalo niekoľko mesiacov, od septembra som začala s poctivým tréningom.

Je to pomerne krátky čas, ale urobila som to, lebo sa teším, čo príde," uviedla Rebecca Marinová v oficiálnom komuniké, zverejnil ho aj portál thestar.com.

K svojim ambíciám málo konkrétne poznamenala: "Nedávam si renkingové alebo výsledkové ciele. Chcem sa len tešiť z toho, že budem opäť na kurte a budem si môcť zahrať tenis."

Štvorročnú tenisovú prestávku si Marinová vyplnila štúdium anglickej literatúry na Univerzite v Britskej Kolumbii, kde bola aj členkou školského veslárskeho družstva.

Počas doterajšej kariéry vyhrala päť turnajov ITF vo dvojhre, ďalšie dva pridala vo štvorhre.

"Som nesmierne rád, že Rebecca sa vracia do súťažného tenisu. Urobila to sama pre seba a to je na tom najdôležitejšie. Tenis jej chýbal a tentoraz všetci veríme v iný koniec, aký už raz zažila," uviedol Sylvain Bruneau, kapitán fedcupového tímu Kanady na adresu Marinovej.

Súvisiace články