Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis: Šrejber pôjde na päť rokov do väzenia

TASR|27. sep 2001 o 18:46

Praha 27. septembra (TASR) - Bývalého československého daviscupového reprezentanta a súčasného podnikateľa Milana Šrejbra vo štvrtok odsúdil Vrchný súd v Prahe na päť rokov väzenia za zneužívanie informácií v obchodnom styku.

Šrejbrovi tak odvolací súd o pol roka znížil trest, ktorý mu vymeral pražský Mestský súd v januári tohto roku. Senát Vrchného súdu zároveň skrátil z piatich na tri roky dobu, počas ktorej nesmie Šrejber pôsobiť ako člen štatutárnych orgánov žiadnych obchodných spoločností.

Proti dnešnému verdiktu sa už nemožno odvolať. Šrejbrov obhajca Tomáš Král však chce navrhnúť ministrovi vnútra Jaroslavovi Burešovi, aby podal na Najvyšší súd sťažnosť pre porušenie zákona. Zvažuje aj podanie ústavnej sťažnosti.

Šrejber sa dostal pred súd za obchody s cennými papiermi, ktorými zámerne obohatil obchodnú spoločnosť Šrejber Tennis Investing o 13 miliónov korún na úkor Šrejbrovej investičnej spoločnosti, ktorá spravovala dva podielové fondy patriace akcionárom z kupónovej privatizácie. Súd ho v januári odsúdil na päť a pol roka väzenia. Po odvolaní sa však po 25 dňoch dostal na slobodu na päťmiliónovú kauciu.

/spravodajkyňa TASR Katarína Korgová/ dem mi

Súvisiace články