Skupinová fáza Davis Cupu na Slovensku? Molčan: Bola by to bomba

Zľava tenisti Lukáš Pokorný, Jozef Kovalík, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Alex Molčan a Norbert Gombos počas tlačovej konferencie.
Zľava tenisti Lukáš Pokorný, Jozef Kovalík, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Alex Molčan a Norbert Gombos počas tlačovej konferencie. (Autor: TASR)
TASR|5. feb 2024 o 13:20 (aktualizované 5. feb 2024 o 13:50)

Zaskakujúci kapitán Kurhajec prišiel pri oslavách o fúzy.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma.

Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín.

Tóth: Kurhajec odviedol fantastickú prácu

"Bola by to bomba. Možno by tam bol väčší stres, no pre nás i pre slovenských tenisových fanúšikov by to bol obrovský zážitok," uviedol najlepší slovenský singlista.

Aj Lukáša Kleina by potešilo, keby v septembri mohol hrať proti elitným svetovým tímom v NTC aréne. "Bolo by skvelé dotiahnuť finálovú skupinu na Slovensko, ešte viac by nás to motivovalo."

V Srbsku dosiahol slovenský daviscupový tím jedno z najcennejších víťazstiev. Kapitán Tibor Tóth deň pred žrebom ochorel a v Kraljeve nemohol sedieť na lavičke. O to intenzívnejšie to prežíval v hotelovej izbe.

"Ľubo Kurhajec ma výborne zastúpil, odviedol fantastickú prácu. Bolo to pre mňa ťažké. Keď človek pozerá zápas v televízii, cíti sa bezradný. Sú to väčšie nervy," zdôraznil Tóth.

Kurhajec prišiel o fúzy

Postup medzi 16 najlepších tímov sveta považuje za veľký úspech.

"My sme za týmto výsledkom išli veľmi dlho. Hráči s celým realizačným tímom vynaložili veľké množstvo energie. Chalani dávajú Davis Cupu 150 percent. Súperov v skupinovej fáze si už moc nenavyberáme. Ak by sme hrali doma, to by bola veľká vec, splnil by sa mi sen."

V skupinovej fáze finálového turnaja sa predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín. Dva najlepšie z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

Účasť v skupinovej fáze mali v predstihu istú vlaňajší finalisti Taliansko a Austrália i Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Okrem Slovenska si postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile.

Slováci si postupové oslavy užili, Kurhajec pri nich prišiel o fúzy.

"Všetko sa začalo už po zápase na kurte, pokračovalo v šatni a vyvrcholilo v hoteli. Bolo to také milé. Igor Zelenay dvíhal hore hostesky, ktoré nám pridelili a súčasťou osláv bolo aj holenie mojich fúzov. Bolo to veselé, ale v rámci normy."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Davis Cup»Skupinová fáza Davis Cupu na Slovensku? Molčan: Bola by to bomba