Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Tenis: Schüttler po Beckerovi druhým Nemcom vo finále Australian Open

TASR|24. jan 2003 o 14:26

Melbourne 24. juanuára (TASR) - Semifinálovým víťazstvom nad Američanom Andy Roddickom sa Rainer Schüttler stal v piatok len druhým nemeckým tenistom ...

Melbourne 24. juanuára (TASR) - Semifinálovým víťazstvom nad Američanom Andy Roddickom sa Rainer Schüttler stal v piatok len druhým nemeckým tenistom po Borisovi Beckerovi, ktorý sa dostal do finále grandslamového turnaja Australian Open.

Dvadsaťšesťročný Nemec zvíťazil nad Roddickom za 2:19 hod. v štyroch setoch 7:5, 2:6, 6:3 a 6:3 a v rozhodujúcom dueli ho čaká ďalší Američan Andre Agassi. Ten na ceste do finále zdolal Juhoafričana Wayna Ferreiru. "Je to pre mňa stále neuveriteľné," povedal Schüttler, ktorý je 31. hráčom svetového rebríčka. "Bol to môj sen a niekedy sa sny dajú zrealizovať. Mojím ďalším snom je finále vyhrať," povedal ďalej Nemec, ktorý priznal, že zápas s Agassim bude jedným z najťažších. Na duel sa podľa vlastných slov teší aj Američan. "Už ma stihol nakopať do zadku," povedal Agassi svojmu tútorovi Johnovi McEnroe počas tréningu a so smiechom dodal: "Je skvelé byť vo finále."

Porazený Roddick absolvoval pred semifinále jeden z najpamätnejších súbojov, keď vo štvrťfinále bojoval o postup s Maročanom Younesom El Aynaouim päť hodín. Mladý Američan v zápase doťahoval Maročanove úniky a po setoch 4:6, 7:6, 4:6 a 6:4 odohral najdlhší piaty set v histórii grandslamových turnajov (dve a pol hodiny), ktorý napokon skončil 21:19 v jeho prospech.

Schüttler strávil v Melbourne na kurte o šesť hodín menej ako Roddick aj preto, že v treťom kole postúpil bez boja, keď jeho protivník Rus Marat Safin odvolal svoju účasť pre zranenie.

Súvisiace články