Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Nestačila na ňu ani majsterka sveta Cibulková. Arabka píše tenisovú históriu

Ons Jabeurová. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. okt 2021 o 12:00

Myslí na víťazstvo v Indian Wells.

BRATISLAVA. Keď Ons Jabeurová v roku 2017 zdolala v 2. kole na Roland Garros v Paríži Dominiku Cibulkovú, slovenská favoritka skonštatovala, že proti nadšene hrajúcej tuniskej tenistke nemala vo svojej hre záchytný bod.

Cibulková bola vtedy úradujúca majsterka sveta WTA a nasadená šestka turnaja, Jabeurová ako 114. hráčka rebríčka iba "lucky loserka" z kvalifikácie.

Prešli štyri roky a stále lepšia Tunisanka postúpila do semifinále prestížneho turnaja WTA kategórie 1000 v Indian Wells.

Prvá Arabka v top 10

Vítaným bonusom k triumfu nad Estónkou Anett Kontaveitovou 7:5, 6:3 je posun do najlepšej desiatky svetového rebríčka.

Pondelkový pohľad na rebríček bude mať aj historický nádych, Jabeurová bude vôbec prvá Arabka v najlepšej desiatke v histórii svetových ženských aj mužských renkingov. Pred turnajom v Indian Wells patrila 27-rodáčke z Ksar El Hellar 14. priečka.

"Top 10 je splnený sen, na ktorom som dlho a tvrdo pracovala. Tušila som, že na to mám a jedného dňa to príde. Teraz pôjde o to, aby som výkonmi dokázala, že si zaslúžim to miesto medzi najlepšími," skonštatovala Ons Jabeurová na oficiálnom webe Ženskej tenisovej asociácie.

"Jabeurovej postup nie je náhoda. Proti Kontaveitovej dosiahla 48. víťazstvo v tejto sezóne, viac ich mená na konte žiadna tenistka na okruhu WTA," skonštatovali na webe WTA.

"Tunisanka má v tomto roku za sebou už niekoľko míľnikov v kariére. V Birminghame ako prvá arabská žena vyhrala turnaj WTA, ešte predtým na Australian Open 2020 sa ako prvá Arabka dostala do štvrťfinále a zopakovala to na tohtoročnom Wimbledone," píšu ďalej.

K tomu treba dodať, že aktuálne v Indian Wells Jabeurová postúpila prvýkrát do semifinále na podujatí WTA 1000, dosiaľ mala na konte len tri štvrťfinálové účasti v tejto vysoko dotovanej kategórii turnajov.

Začína myslieť na titul

Jej súperkou v boji o postup do finále bude Španielka Paula Badosová.

"Náročný zápas a veľký boj, ale proti Anett je to vždy také. Chcela som sa presadiť svojou hrou, ale súperka ma dobre pozná, preto mi to nechcela dovoliť. Bolo náročné ťažiť z dropšotov. V závere som si pod tlakom zachovala chladnú hlavu a to rozhodlo.

Som vďačná za toto víťazstvo a začína ma zaujímať aj miestny titul," uviedla Jabeurová v dobrej nálade.

Tunisanke zároveň patrí ôsme miesto v tohtoročnom poradí vo dvojhre a v prípade turnajového triumfu v Indian Welss sa výrazne priblíži k účasti na svetovom šampionáte WTA v mexickej Guadalajare.

"Snažím sa utlmiť v sebe všetky emócie. Som si vedomá, že sa stále potrebujem v mnohom zlepšovať. Možno po turnaji príde čas aj na oslavu. Verím, že toto je len začiatok," dodala Jabeurová.

Súvisiace články