Hrali tri dni, tabuľa so skóre to nevydržala. Historický zápas má výročie

Momentka zo zápasu John Isner - Nicolas Mahut. Američan vyhral rozhodujúci set pomerom 70:68. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|24. jún 2022 o 12:30

John Isner a Nicolas Mahut odohrali na Wimbledone 2010 najdlhší tenisový zápas v histórii.

BRATISLAVA. Keby ste chceli autom prejsť autom z Bratislavy do Košíc a naspäť, zostal by vám ešte aj čas na obed a poobednú kávu.

Asi toľko trval čistý čas najdlhšieho tenisového zápasu v histórii. Ten sa odohral na Wimbledone 2010 v prvom kole. John Isner v ňom za 11 hodín a 5 minút čistého času zdolal Nicolasa Mahuta pomerom 70:68 v piatom sete.

Ak však neberieme iba čistý čas, tento zápas sa ťahal cez tri dni. Pre nedostatok svetla ho museli dvakrát prerušiť.

Len samotný piaty set trval 8 hodín a 11 minút. Ak by sme si zobrali len tento set samostatne, svojím časom by sa s prehľadom sám zaradil do histórie ako druhý najdlhší zápas.

Oficiálny druhý najdlhší zápas v tenisovej histórii trval "len" 7 hodín a 1 minútu.

Roland Garros 2004

Slávny zápas medzi Isnerom a Mahutom sa začal 22. júna 2010 a skončil sa 24. júna 2010.

Za stavu 47:47 v piatom sete mala dokonca výpadok elektronická tabuľa s výsledkom. Nebola totiž naprogramovaná na to, že by mala ukazovať ešte vyššie skóre.

Isner nastrieľal rekordných 113 es, nik viac es v jednom zápase nedal, jeho súper dal tiež úctyhodných 103 es, s čím sa zaradil v historickej tabuľke na druhé miesto za Isnera.

Potom rýchlo prehral

Domov»Tenis»Hrali tri dni, tabuľa so skóre to nevydržala. Historický zápas má výročie