Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis: Horúčavy robia podľa Selešovej Australian Open najnáročnejším turnajom

TASR|6. jan 2003 o 12:57

Melbourne 6. januára (TASR) - Veľká horúčava robí podľa americkej tenistky Moniky Selešovej prvý grandslamový turnaj roka Australian Open najnáročnejším ...

Melbourne 6. januára (TASR) - Veľká horúčava robí podľa americkej tenistky Moniky Selešovej prvý grandslamový turnaj roka Australian Open najnáročnejším turnajom spomedzi podujatí tzv. veľkej štvorky.

Bývalá víťazka Australian Open tento týždeň neštartuje na turnaji žien v Sydney (585.000 dolárov), ktorý je prípravou na náročné boje v Melborne Park. "V mojej pozícii a v tomto bode kariéry si myslím, že je dôležitejšie si dať týždeň pred Open voľno a oddychovať. Podmienky sú tu tvrdé a vášmu telu to dá zabra," povedala 29-ročná Američanka a dodala: "Myslím, že sa poučila aj Serena Williamsová, ktorá si vlani v Sydney zranila členok, ale každý sa rozhoduje sám za seba. Ale ak potrebujete viac zápasov, je lepšie v Sydney hrať."

Podľa Selešovej je Australian Open najtvrdším z grandslamových turnajov pre vysoké teploty. "Vysáva to z vás veľa energie a navyše je to prvý turnaj v roku," povedala rodená Juhoslovanka.

K problému horúčav sa vyjadrila aj bývalá svetová jednotka Martina Navrátilová, podľa ktorej by sa turnaj mal posunúť o mesiac neskôr, aby sa vyhlo vrcholu austrálskeho leta v januári. Navrátilová poukázala aj na minuloročné finále medzi Švajčiarkou Martinou Hingisovou a Američankou Jennifer Capriatiovou, keď teploty dosahovali 35 stupňov Celzia a obe hráčky boli zjavne vyčerpané.

Súvisiace články