Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Tenis: Haas sa vráti na kurty v júni

TASR|4. máj 2003 o 11:47

Mníchov 4. mája (TASR) - Nemecký tenista Tommy Has v nedeľu vylúčil svoju účasť na Svetovom pohári družstiev v Düsseldorfe (18. až 24. mája) aj napriek ...

Mníchov 4. mája (TASR) - Nemecký tenista Tommy Has v nedeľu vylúčil svoju účasť na Svetovom pohári družstiev v Düsseldorfe (18. až 24. mája) aj napriek zlepšovaniu sa stavu jeho zraneného ramena. Haas zároveň dodal, že na kurty sa vráti s najväčšou pravdepodobnosťou až v júni na turnaji v Halle.

Haas sa podľa vlastných slov cíti nervózny z vlečúceho sa zranenia, verí však v úspešný návrat. "Nemyslím na to, že by sa mi to nepodarilo. Som pozitívne mysliaci človek a mám v tenise ešte veľké ciele," povedal na tlačovej konferencii v Mníchove Haas, ktorého hlavnými predsavzatiami sú vyhrať grandslamový turnaj, prebojovať sa do daviscupového tímu a vrátiť sa na pozície vo svetovej päťke. "Musím len dúfať, veriť a čakať," povedal 25-ročný Haas.

Haas sa 19. decembra v New Yorku podrobil operácii problémového pravého ramena, po ktorom nasledovala šesťmesačná pauza. "Štart na turnaji v Halle by bol výborný," povedal Nemec, ktorý nevylúčil účasť na grandslamovom turnaji vo Wimbledone koncom júna.

Súvisiace články