Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Tenis: Američania po druhý raz víťazmi Hopmanovho pohára - ROZŠÍRENÉ

TASR|4. jan 2003 o 12:45

Perth 4. januára (TASR) - Víťazom 15. ročníka Hopmanovho pohára miešaných družstiev v tenise sa v sobotu v austrálskom Perthe stal po hladkom finálovom ...

Perth 4. januára (TASR) - Víťazom 15. ročníka Hopmanovho pohára miešaných družstiev v tenise sa v sobotu v austrálskom Perthe stal po hladkom finálovom víťazstve 3:0 nad domácou Austráliou najvyššie nasadený tím USA v zložení Serena Williamsová a James Blake. Pre Američanov je to po roku 1997 druhý triumf v prestížnej súťaži s dotáciou milión austrálskych dolárov.

Hviezdne finále malo nečakane hladký priebeh a Američania v ňom nestratili ani set, keď o svojom víťazstve rozhodli už vo dvojhrách. Svetová jednotka Serena Williamsová najskôr podľa predpokladov zdolala až 94. hráčku sveta Aliciu Molikovú za 50 minút 6:2 a 6:3. Iba 21-ročná Austrálčanka zaznamenala v uplynulom týždni svoje najlepšie výsledky v kariére, proti favorizovanej Serene však bola bez šance a v oboch setoch dvakrát stratila svoj servis. Šancu na finálový úspech mohol v druhej dvojhre vykresať prvý hráč sveta Lleyton Hewitt, ale vypredané hľadisko v Burswood Dome sklamal. James Blake zdolal po veľmi dobrom výkone domáceho miláčika za 64 minút 6:3, 6:4 a rozhodol o celkovom prvenstve tímu USA. Blake vyhral nad Hewittom prvýkrát v kariére v doterajších piatich vzájomných dueloch. Američania ešte podčiarkli svoj úspech v záverečnej miešanej štvorhre.

USA sa po Španielsku, Švajčiarsku a Nemecku stali druhou krajinou s dvoma víťazstvami v Hopmanovom pohári, v predchádzajúcich dvoch rokoch prehrali vždy vo finále. Slovensko na tomto podujatí triumfovalo raz - v 10. ročníku sa o to postarali Karina Habšudová a Karol Kučera, v úplne prvom ročníku vyhralo Československo s Helenou Sukovou a Miloslavom Mečířom. Slováci Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý tentoraz po prehrách s Českom 1:2, Austráliou 0:3 a víťazstve nad Talianskom 3:0 nepostúpili zo základnej skupiny.

"Bolo to skvelé podujatie vo výbornej atmosfére. Som rada, že som mohla stráviť týždeň v spoločnosti Jamesa, ktorý hral výborne a spoločne sme sa tak zaslúžili o tento úspech. Určite prídeme znova," povedala po finále S. Williamsová. Blake jej kontroval: "Rád to počujem, už teraz si objednám letenku na koniec roka. Hralo sa mi tu dobre, aj keď si myslím, že Lleyton ešte nemá tu správnu formu. Teraz však viem, že môžem zdolať kohokoľvek na svete. Hopmanov pohár mi dodal sebadôveru."

finále 15. ročníka Hopmanovho pohára:

USA (1) - Austrália (2) 3:0

Serena Williamsová - Alicia Moliková 6:2, 6:3

James Blake - Lleyton Hewitt 6:3, 6:4

Blake, S. Williamsová - Hewitt, Moliková 6:3, 6:2

Súvisiace články