Tampa vyhrala aj druhý zápas v New Yorku a v sérii vedie 3:1

Obranca Jason Garrison (č. 5) v radostnom objatí spoluhráčov po tom, čo svojím gólom rozhodol o výhre Tampy Bay vo štvrtom zápase. (Autor: SITA/ AP)
SITA|7. máj 2016 o 09:52

Hráči New Yorku Islanders musia vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy, inak pre nich sezóna skončila.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay zvíťazili aj v druhom zápase na ľade New Yorku Islanders a v semifinálovej sérii Východnej konferencie NHL vedú nad svojím súperom už 3:1.

K dispozícii teda majú dva postupové mečbaly.

Lightning aj v tomto prípade vyhrali po predĺžení - 2:1 (predtým 5:4), o osude duelu rozhodol v druhej minúte predĺženia Jason Garrison, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

"Má riadnu delovku. Potrebujeme mu dávať puk do pozícií, odkiaľ môže strieľať. Táto bola doslova raketová," hovoril tréner hostí Jon Cooper.

Garrisonov rozhodujúci gól

Podobne ako v utorkovom treťom zápase, aj v piatok ťahali hráči Tampy Bay väčšinu zápasu za kratší koniec a v závere začali dominovať.

"Snažíte sa forčekovať, vytvárať tlak a strieľať z akejkoľvek pozície na ľade," povedal Garrison o stratégii v predĺžení.

Piaty zápas série hranej na štyri víťazstvá je na programe v nedeľu v Tampe.

Semifinále play-off NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Islanders - Tampa Bay 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. Okposo (Kuľomin, Nielsen) - 48. Kučerov (T. Johnson), 62. Garrison (Šustr, Palát)