Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Taliansky tréner Balotellimu: Najprv tím, potom ty

Mario Balotelli (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jún 2013 o 14:11

Talianska výprava sa pripravuje na otvárací zápas Pohára konfederácii s Mexikom.

RIO DE JANEIRO. Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Cesare Prandelli zdôraznil kontroverznému útočníkovi Mariovi Balotellimu, že ak sa chce na Pohári konfederácii FIFA vyhnúť problémom, musí uprednostniť tímovú stratégiu pred osobnými cieľmi.

Talianska výprava, ktorá v pondelok pricestovala do Rio de Janeira, sa pripravuje na otvárací zápas Pohára konfederácii s Mexikom, ktorý sa uskutoční v nedeľu na štadióne Maracana.

Balotelliho opäť kritizovali, keď pre červenú kartu nedohral zápas kvalifikácie MS 2014 v Českej republike (0:0). Dvadsaťdvaročný útočník s africkými koreňmi musel v Prahe predčasne pod sprchy po šiesty raz v profesionálnej kariére.

"Súčasní hráči potrebujú väčšiu mieru tolerancie. Ak sa však vyskytne problém, tak hráč musí vedieť, že to budeme riešiť tímovo ako jeden kolektív," povedal Prandelli.

Prandelliho zverenci sa na Pohárii konfederácií v základnej skupine okrem Brazílie a Japonska stretnú aj s Mexikom.

"Futbalisti Mexika sú olympijskými víťazmi, majú veľmi talentovaný tím a skvelého trénera. Proti nim sa vždy ťažko hrá a na tomto turnaji to bude rovnaké," citovala kouča agentúra Sinchua.

Prípravný zápas Česko - Taliansko (0:0)

Súvisiace články