Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Száraz sa chce vrátiť do zostavy proti Myjave

Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

Od zápasu s Myjavou je blokár Legend Watches Slávia Svidník Radoslav Száraz mimo hry, z ktorej ho vyradila únavová zlomenina.

Slovenský reprezentant sa chce do zostavy vrátiť symbolicky proti Spartaku VKP.

SVIDNÍK. Slovenský reprezentant v drese Legend Watches Slávia Svidník Radoslav Száraz čaká na návrat do extraligového kolotoča od 20. októbra, keď sa v domácom stretnutí s Myjavou nešťastne zranil. Za stavu 4:1 v prvom sete dopadol po bloku na palubovku.

Hoci cítil prasknutie v priehlavku, v prvom momente mu napadlo, že si iba niečo natiahol. Diagnóza po vyšetrení však bola nekompromisná – únavová zlomenina.

„Nikdy som podobné problémy nemal. Dokonca som sa čudoval, ako sa práve v tomto mieste môže kosť unaviť a zlomiť. Neviem, či to bolo z preťaženosti alebo som sa iba zle rozcvičil,“ krčil ramenami blokár Legend Watches Slávia Svidník Radoslav Száraz.

Proti Myjave

Dobrou správou je, že tento týždeň začal R. Száraz s ľahkým tréningom. Hoci proti Nitre, ktorej je odchovancom, ešte nenastúpi, v ďalšom kole v Myjave by bol rád opäť súčasťou zostavy J. Vlka.

„Môžem povedať, že už som na tom lepšie, lebo zo začiatku som ani nemohol chodiť. I keď by som mal ešte stále regenerovať, začal som už ľahko trénovať. Po Nitre máme v ďalšom kole voľno, čo chcem využiť na to, aby som bol v šlágri proti Myjave pripravený,“ zaprial si R. Száraz.

Dodal, že všetok voľný čas venuje ako študent 5. ročníka predovšetkým písaniu diplomovej práce a príprave na skúšky.

Nadstavba o inom

Po deviatich kolách je Svidník suverénnym lídrom extraligy. Partia okolo kapitána Kamila Feňa mieri pevne do nadstavby o 1. – 4. miesto a Final Four Slovenského pohára.

Do skončenia základnej časti síce chýba ešte Slávii odohrať štyri stretnutia, no R. Száraz priznal, že v kabíne sa začínajú so spoluhráčmi pomaly tešiť na druhú polovicu sezóny, keď sa budú môcť športovo konfrontovať aj s účastníkmi Stredoeurópskej ligy.

„Samozrejme, oveľa radšej by som bol na palubovke, ale som rád, že sa tímu darí a pevným krokom kráčame za naplnením našich cieľov. Od augusta tvrdo pracujeme na tom, aby sme boli úspešní a doteraz nám všetko vychádza podľa predstáv. S chlapcami sa už tešíme na nadstavbu, ktorá bude zaujímavejšia aj pre našich fanúšikov. Ak sa chceme posunúť vyššie, musíme hrať ťažšie zápasy a práve po novom roku nás čakajú vystúpenia, ktoré preveria a ukážu našu silu,“ dodal R. Száraz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.