Svitko prišiel o najväčšieho súpera, vlaňajší víťaz Dakaru po páde odstúpil

Toby Price figuroval po stredajšej tretej etape na piatom mieste.
Toby Price figuroval po stredajšej tretej etape na piatom mieste. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. jan 2017 o 18:04

Toby Price spadol vo štvrtok po 371 kilometroch meraného úseku. Bol priebežným lídrom etapy.

TUPIZA. Austrálsky motocyklista Toby Price neobháji prvenstvo na vytrvalostných púštnych pretekoch Rely Dakar 2017.

Vlaňajší suverénny víťaz svojej kategórie mal vo štvrtkovej etape z argentínskeho San Salvador de Jujuy do bolívijskej Tupizy pád a skončil v opatere tímu medikov. Incident sa udial po 371 km meraného úseku, Price bol priebežným lídrom etapy.

O odstúpení informovalo oficiálne konto Rely Dakar na facebooku.

Doplnené informácie hovoria o zlomenej ľavej stehennej kosti. Desať minút po nehode Austrálčana odviezol vrtuľník.

Dvadsaťdeväťročný Price po tretej etape figuroval v celkovom hodnotení na piatej priečke. Za španielskym lídrom Joanom Barredom Bortom zaostával o 16:19 min.

Na tohtoročnom Dakare vyhral utorňajšiu druhú etapu, na prestížnych pretekoch to bolo preňho siedme čiastkové prvenstvo.

Vlani podujatie vyhral len pri svojej druhej účasti.

Na tohtoročnom Dakare Price vyhral druhú etapu.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Svitko prišiel o najväčšieho súpera, vlaňajší víťaz Dakaru po páde odstúpil