Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svidník čaká prvý ostrý zápas v roku

Pavel Piršč. Tréner Svidníka nevie odhadnúť, ako si jeho zverenci poradia s nahusteným programom. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. apr 2013 o 22:00

Medzi celky, ktoré dosiaľ ešte v tomto roku neprišli k slovu v IV. lige, patrí aj predposledný Svidník.

Medzi futbalové celky, ktoré dosiaľ ešte v tomto roku neprišli k slovu v IV. lige, patrí aj predposledný Svidník. Začiatkom tohto týždňa tu napadlo ešte desať centimetrov snehu a priaznivci si smutne povzdychli, že zase nebude zo zápasu nič. Lenže už v stredu nám tréner Pavel Piršč zvestoval, že situácia sa lepší a sneh sa roztopil.

SVIDNÍK. A hoci hracia plocha nie je ideálna, vyzerá to tak, že pokiaľ sa nestane nič nepredvídané, tak poriadne oneskorenú jarnú premiéru by mali hráči FK Drusta absolvovať túto nedeľu doma proti Svitu.

Celok spod Dukly mal už dosiaľ podľa pôvodného programu odohrať vo vlastnom prostredí dva duely so Sninou a s V. Tatrami, no vyjde to až do tretice.

„Dlhá prestávka, ktorý trvala niekoľko mesiacov, nikomu neprospieva. Všetci sú nervózni, nehovoriac o tom, že samotná súťaž bude trvať len krátko,“ rozhovoril sa kormidelník Svidníčanov.

Spokojný je akurát s tým, že všetci zverenci sú zdravotne v poriadku a kolektív by mal nastúpiť v plnej sile.

Dovedna je poruke iba 18 hráčov, čo nie je veľa. Na rozdiel od hostiteľov Sviťania sú trošku vo výhode, lebo majú jedno súťažné stretnutie za sebou, hoci v Giraltovciach uplynulý víkend prehrali.

„My sme zvolili náhradný program a v Stročíne sme si zmerali sily v prípravnom stretnutí s Kračúnovcami. Bol to náš prvý duel po dlhom čase na prírodnej tráve.“

Vo Svidníku očakávajú vstup s napätím: Jednak preto, že sa káder trošku obmenil a navyše nevedno, v akej pohode a forme je tím. „Nehovoriac o tom, že nedokážeme tiež odhadnúť, aký bude terén.“

Viac zápasov zvyšuje riziko zranenia

Program jarnej odvety je pre amatérskych hráčov riadne nahustený, čo spôsobujú dohrávky odložených kôl uprostred týždňa.

„Určite to bude zaťažkávacia skúška pre aktérov, ako sa s tým vyrovnajú kondične, no môžu prísť aj komplikácie v podobe zranení, ktoré preriedia aj tak dosť skresaný káder.“

Úvod majú zverenci P. Piršča náročný a podľa toho, ako dopadnú, budú môcť kalkulovať aj s konečným umiestnením.

Súčasné postavenie nie je najideálnejšie a preto by sa chceli vyškriabať vyššie. Lenže musia sa vyvarovať takých prepadákov, ako napríklad vo Svite v predošlom vzájomnom stretnutí vlani v jeseni, kde prehrali 0:5, pričom všetky góly inkasovali po zmene strán.

Mali sme niekoľko čistých šancí už do prestávky a mohli sme jasne viesť. Potom za pár minút sme sa zlomili, dostali sme tri góly po štandardných situáciách, rohoch a priamych kopoch. Nie div, že od tohto momentu bolo takpovediac po zápase. Máme teda súperovi čo vracať,“ konštatoval lodivod svidníckych futbalistov.

Na margo zostavy na prvé vystúpenie riekol, že ešte rozmýšľa o obsadení jedného-dvoch postov, ale spolieha sa hlavne na to, že chlapci budú nadržaní na futbal a poriadne vyburcovaní.

„Vidno na nich, že sa tešia, lebo konečne sa blíži hodina H. Verím, že túto chuť dokážu aj na ihrisku a predvedú kvalitnú hru.“

Program 21. kola - nedeľa o 10.30 hod.: Michalovce B – Haniska, o 15.30 hod.: V. Opátske – Giraltovce, Barca – V. Revištia, Bard. N. Ves – Snina, Sp. Podhradie – Sabinov, Stropkov – V. Tatry, Svidník – Svit. Stará Ľubovňa má voľno.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.