Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Štyrom mladým Slovákom zisťovali na MS do 17 rokov vek

(Autor: Ilustračné SITA)
TASR|25. okt 2013 o 14:20

Tomáša Vestenického, Andreja Kadleca, Šimona Kupca a Filipa Lesniaka vyšetrovali magnetickou rezonanciou kvôli veku.

ABÚ ZABÍ. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) podrobila pred začiatkom svetového šampionátu štvoricu slovenských futbalových reprezentantov do 17 rokov Tomáša Vestenického, Andreja Kadleca, Šimona Kupca a Filipa Lesniaka vyšetreniu magnetickou rezonanciou z dôvodu určenia ich presného veku.

"Toto vyšetrenie sa robí na základe nestabilných údajov o narodení hráčov, najmä z afrických a ázijských krajín. Bolo zistené, že za mužstvá hrávali hráči nielen tejto vekovej kategórie do 17 rokov, ale aj starší. V minulom období boli asi tri či štyri prípady, na základe ktorých FIFA vyšla v ústrety verifikácii správneho veku hráčov do 17 rokov pomocou magnetickej rezonancie," vysvetľuje na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ) lekár slovenskej výpravy Jozef Mada.

"Spolu s doktorom a ďalšími troma spouhráčmi sme išli na kliniku, kde nás predstavili doktorovi z FIFA. Postupne si nás volali, v miestnosti sme si ľahli na stôl a ležali sme tam asi 10 minút. Za tento čas to nejako zistili," uviedol k vyšetreniu zatiaľ najlepší strelec Slovenska na šampionáte, štvorgólový Tomáš Vestenický.

Výsledky z testov FIFA zatiaľ nie sú známe, realizačný tím Slovenska však nedostal v doterajšom priebehu šampionátu žiadne upozornenie o nepovolenom štarte hráča. Vyhodnotenie tohto vyšetrenia môže trvať podľa ďalších informácií aj niekoľko týždňov, možno až mesiacov.

Súvisiace články