Štvrťfinále - Argentína - Švédsko 1:1

SITA|11. apr 2008 o 21:25

BUENOS AIRES 11. apríla (SITA) - Po úvodnom dni štvrťfinálového súboja Argentína - Švédsko vo svetovej skupine Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných tímov mužov panuje v Buenos Aires vyrovnaný ...

BUENOS AIRES 11. apríla (SITA) - Po úvodnom dni štvrťfinálového súboja Argentína - Švédsko vo svetovej skupine Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných tímov mužov panuje v Buenos Aires vyrovnaný stav 1:1. Favorizovaných hostiteľov poslal do vedenia David Nalbandian. Víťaz Masters Cupu 2005 zdolal šampióna z Australian Open 2002 Thomasa Johanssona za 175 minút 6:2, 5:7, 6:4, 6:2. Sedmička svetového rebríčka ATP Entry sa revanšovala 62. hráčovi renkingu za štvorsetovú prehru v rámci vlaňajšieho göteborského daviscupového súboja ("Tri korunky" vtedy takisto vo štvrťfinále celkovo triumfovali 4:1) a vyrovnala skóre zo vzájomných zápasov s 33-ročným veteránom na 2:2. Šance hostiteľov však na ich i svojom preferovanom antukovom povrchu neumocnil Jose Acasuso (40. v počítačovom poradí), ktorý v premiérovom vzájomnom dueli rebríčkových susedov nečakane hladko podľahol za 111 minút 0:6, 4:6, 1:6 Robinovi Söderlingovi (39.) inklinujúcemu skôr k tvrdému podkladu.

ARGENTÍNA - ŠVÉDSKO 1:1 po piatkových dvojhrách

(Buenos Aires, Estadio Parque Roca, antuka vonku, kapacita 14 097 divákov)

David Nalbandian - Thomas Johansson 6:2, 5:7, 6:4, 6:2

Jose Acasuso - Robin Söderling 0:6, 4:6, 1:6