Stuttgart vylepšuje rekord. Dal si už sedem vlastných gólov

Futbalisti Werderu Brémy strelili Stuttgartu šesť gólov. Na snímke sa teší Claudio Pizarro. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. máj 2016 o 11:13

Futbalisti Stuttgartu dostali v 32 zápasoch už 69 gólov.

STUTTGART. Futbalisti VfB Stuttgart sa rútia do zostupového prepadliska I. bundesligy 2015/2016. V pondelňajšej dohrávke 32. kola nezvládli dôležitý záchranársky súboj, keď na pôde SV Werder Brémy utrpeli debakel 2:6.

Navyše 'vylepšili' rekord najvyššej nemeckej súťaže v počte vlastných gólov. V aktuálnom ročníku si ich dali už sedem. Najčerstvejším nešťastníkom bol taliansky stopér Federico Barba, ktorý v 33. minúte po nedorozumení s poľským brankárom Przemyslawom Tytoňom poslal hlavičkovým lobom loptu do vlastnej siete. Stalo sa tak len sedem minút po vyrovnaní na 1:1

V predchádzajúcich kolách trafili do vlastnej bránky aj Adam Hloušek, Kevin Grosskreutz, Timo Baumgartl či kapitán Christian Gentner. Georg Niedermeier prekonal svojho gólmana dokonca dvakrát.

Aj vďaka tomuto má VfB najhoršiu obranu. V 32 zápasoch inkasovala 69-krát. Stuttgart klesol v tabuľke na predposlednú sedemnástu priečku, ale v zostávajúcich dvoch kolách má stále nádej na vyhnutie sa zostupu.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Stuttgart vylepšuje rekord. Dal si už sedem vlastných gólov