Sttutgart vyhral nad Bochumom 2:0

SITA|26. okt 2008 o 19:38

Nemeckému futbalovému veľkoklubu Hamburger SV, ktorý je súperom MŠK Žilina v F-skupine Pohára UEFA 2008/09, nevyšiel nedeľňajší súboj o prvé miesto v tabuľke.

BERLÍN. Nemeckému futbalovému veľkoklubu Hamburger SV, ktorý je súperom MŠK Žilina v F-skupine Pohára UEFA 2008/09, nevyšiel nedeľňajší súboj o prvé miesto v tabuľke v rámci 9. kola I. bundesligy. Zverenci trénera Martina Jola, ktorí vo štvrtok zvíťazili na štadióne pod Dubňom nad slovenským vicemajstrom 2:1 po góloch chorvátskych reprezentantov Petriča a Oliča, nestačili na Hoffenheim na jeho pôde a podľahli im jednoznačne 0:3. Nováčik tak predskočil Hamburg a so ziskom 19 bodov sa dostal na čelo tabuľky, HSV má o dva body menej a patrí mu 3. pozícia.

Na Carl-Benz-Stadione bolo už v 13. min 2:0, keď najskôr rozvlnil sieť za brankárom Rostom v 7. min Obasi Ogbuke a o šesť minút neskôr ho napodobnil aj Ibiševič. Ešte do polčasovej prestávky uzavrel skóre na 3:0 pre mužstvo trénera Ralfa Rangnicka svojím druhým gólom v stretnutí Obasi Ogbuke.

V ďalšom nedeľňajšom stretnutí Dortmund - Hertha sa zrodila remíza 1:1. O víťazstve Stuttgartu nad Bochumom, za ktorý do 71. min hral slovenský reprezentant Stanislav Šesták, rozhodol dvoma gólmi v 80. a 83. min Mario Gomez.