Slováci v záverečnom vystúpení nestačili na Francúzov, tréner je s výsledkom spokojný

Jakub Zelinka.
Jakub Zelinka. (Autor: Slovenský stolnotenisový zväz/ facebook)
TASR|10. dec 2023 o 15:06

V dvojhrách sa premiérovo predstavili Labošová a Arpáš.

Skupina o 1. - 8. miesto:

Slovensko - Francúzsko 4:8

Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková - Félix Lebrun, Prithika Pavadeová 1:2 (-12, 7, -9)

Ema Labošová - Camille Lutzová 2:1 (8, -11, 11)

Samuel Arpáš - Alexis Lebrun 0:3 (-6, -8, -6)

Samuel Arpáš, Jakub Zelinka - Alexis Lebrun, Félix Lebrun 1:2 (-8, 6, -6)

ČCHENG-TU. Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na Svetovom pohári miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu s Francúzskom 4:8.

Napriek absencii tímových opôr Jang Wanga a Barbory Balážovej, dokázali do polovice súboja s favorizovaným súperom udržať vyrovnaný stav.

Svojim výkonom sa o to zaslúžili Jakub Zelinka s Tatianou Kukuľkovou, ktorí získali set v zápase proti Félixovi Lebrunovi s Prithikou Pavadeovou (1:2).

V dvojhrách sa premiérovo predstavili Ema Labošová a Samuel Arpáš. Labošová zdolala Camille Lutzovú (2:1), Arpáš nestačil na Alexisa Lebruna (0:3).

Arpáš a Zelinka následne nastúpili na deblový súboj proti bratom Lebrunovcom s cieľom získať minimálne dva sety, aby sa uskutočnila ešte ženská štvorhra. Napokon sa im podaril iba jeden (1:2).

"Myslím si, že napriek prehre je to dobrý výsledok, čo platí tiež o predvedenej hre. Sám som rozmýšľal, čím to bolo. Pýtal som sa na to aj hráčov. Podľa ich slov už opadol tlak z dôležitosti zápasov, atmosféry. Ako keby si už zvykli.

Získaných setov na našej strane mohlo byť viac. Pokojne sme mohli vyhrávať 6:0. V mixe sme v prvom sete viedli 10:8, v treťom 7:3. Rovnako mala šancu aj Ema, aby vyhrala všetky tri sety. A to potom ešte mal Arpáš v jednom zo setov náskok 8:5 proti Alexisovi Lebrunovi.

Keby sme dotiahli tieto všetky nádejné stavy, tak sme reálne mohli aj zvíťaziť. Môžeme si povedať, že koniec dobrý, všetko dobré. Rád som tu spolupracoval s týmito hráčmi. Bola to dobrá partia, čo sa odzrkadlilo na výkonoch i výsledkoch.

Neprepadli sme a zviditeľnili Slovensko, čo je naša priorita," uviedol z čínskeho dejiska reprezentačný kouč Jaromír Truksa pre portál sstz.sk.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slováci v záverečnom vystúpení nestačili na Francúzov, tréner je s výsledkom spokojný