Stíhacie preteky vyhrala Domračevová, Gereková skončila šestnásta

Darja Domračevová porazila v Novom Meste líderku Svetového pohára Kaisu Mäkäräinenovú. (Autor: SITA/ČTK)
TASR|8. feb 2015 o 14:26

Bieloruská biatlonistka vybojovala 26. víťazstvo v kariére.

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Stíhacie preteky 7. kola SP v biatlone v Novom Meste na Morave vyhrala Bieloruska Darja Domračevová.

O 6,8 sekundy porazila Fínku Kaisu Mäkäräinenovú. O 14,9 sekundy zaostala Nemka Laura Dahlmeierová. Jana Gereková sa posunula z 32. miesta na štarte na 16. pozíciu.

V priebežnom hodnotení Svetového pohára vedie aj naďalej Mäkäräinenová.

Vítková mala problémy

Stíhacie preteky poznačil silný vietor a ku koncu aj hustá chumelica, na ktorú doplatili viaceré pretekárky. Napríklad Nemka Hildebrandová pri tretej streľbe minula tri terče.

Perfektne spočiatku strieľala Soukalová. Po poslednej položke však musela absolvovať dva trestné okruhy. Posledný výstrel nevyšiel ani Domračevovej a Mäkäräinenovej.

Veronike Vítkovej stíhacie preteky príliš nevyšli. FOTO - Ilustračné TASR/AP.

Češka Vítková dopadla najhoršie - signalizáciou naznačovala, že pri zakázanej krížnej paľbe jednej zo súperiek potrebuje pomoc od súťažnej jury.

Po poslednej streľbe sa vydala na trať ako prvá Domračevová. A bolo zrejmé, že si náskok pred Fínkou Mäkäräinenovou udrží a v cieli sa bude radovať z 26. triumfu v kariére.

Gereková sa posunula

Dve Slovenky na štarte mali zložitú pozíciu. Jana Gereková bola síce strelecky vcelku presná (0-1-0-1), ale v náročných podmienkach sa ťažko prepracovávala vpred.

Aj keď štartovala až z 32. priečky, podarilo sa jej prepracovať do najlepšej dvadsiatky.

Paulína Fialková (1-0-2-2) skončila rovnako ako v šprinte na 43. mieste.

Jana Gereková sa v stíhacích pretekoch posunula o šestnásť miest. FOTO - Ilustračné TASR/AP.

Biatlon v Novom Meste na Morave - stíhacie preteky žien na 10 km:

1. Darja Domračevová (Biel.) 35:22,3 (4 tr. okr.)

2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +6,8 (4)

3. Laura Dahlmeierová 14,9 (3)

4. Vanessa Hinzová (obe Nem.) 24,0 (2)

5. Gabriela Soukalová (ČR) 33,2 (2)

6. Jekaterina Glazyrinová (Rus.) 34,5 (3)

7. Julija Džymová (Ukr.) 43,9 (2)

8. Eva Tofalviová (Rum.) 45,5 (2)

...

16. Jana Gereková 1:36,5 (2)

43. Paulína Fialková (obe SR) 5:08,3 (5)