Stíhacie preteky IBU Cupu v Osrblí vyhrala Nemka Horchlerová

(Autor: Twitter)
SITA|8. feb 2015 o 11:30

Zo Sloveniek si Natália Prekopová polepšila o deväť miest a skončila na 23. pozícii.

OSRBLIE. Nemka Karolin Horchlerová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci šiesteho kola IBU Cupu v biatlone v Osrblí.

Na trať pritom vybiehala až ako deviata. Vďaka čistej streľbe sa však dostala do vedenia. Zvíťazila o 48,4 sekundy pred Ruskou Galinou Nečkasovovou.

Rusky sa zoradili v poradí od druhej po piatu priečku.

Slovenka Natália Prekopová si oproti šprintu polepšila o deväť miest. Dobehla na 23. pozícii. Alžbeta Horčíková a Lucia Šimová skončili s výraznými stratami vo štvrtej desiatke.

Medzi mužmi uspel Nór Lars Helge Birkeland. Zo Slovákov skončil najvyššie Michal Šima - na 17. mieste.

Šieste kolo IBU Cupu v Osrblí - stíhacie preteky žien na 10 km:

1. Karolin Horchlerová (Nem.) 33:01,3 min (0 tr. kôl)

2. Galina Nečkasová +48,4 (4)

3. Oľha Jakušovová +1:06,9

4. Tatiana Semionovová +1:35,3 (7)

5. Jevgenija Seledcovová (všetky Rus.) +2:02,3 (4)

6. Synnoeve Solemdalová (Nór.) +2:20,2

...

23. Natália Prekopová +5:11,6 (2)

37. Andrea Horčíková +8:11,8 (4)

38. Lucia Šimová +9:08,7 (7)

Alžbeta Majdišová a Petra Chudíková (všetky SR) boli predstihnuté o kolo a nedokončili