Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Sterling zranený, Yan reaguje. V hre je dočasný titul

Aljaman Sterling. (Zdroj: Zuffa LLC, Autor: Jeff Bottari)
Daniel Stankovič|26. sep 2021 o 23:01 (aktualizované 26. sep 2021 o 23:07)

Odvetný duel je v nedohľadne.

ABU ZABÍ. Šampión bantamovej váhy UFC Aljamain Sterling sa na októbrovom turnaji UFC 267 vo svojej prvej obhajobe titulu proti Petrovi Yanovi nepredstaví. Z odvety marcového duelu tak nakoniec nič nebude.

Podľa správ zámorských novinárov sa v prípade 32-ročného zápasníka jedná o problémy s krkom, ktoré nastali po operácii chrbtice.Zatiaľ sa nedá predpokladať, na akú dlhú dobu zranenie vyradí rodáka z New Yorku zo hry.

Sterling mal na turnaji UFC 267 čeliť v odvetnom súboji Yanovi potom, čo sa prvý duel skončil po nedovolenom zásahu kolenom diskvalifikáciou v prospech Američana.

Reakcia rivala trénujúceho striedavo v Spojených Štátoch a Thajsku na seba nenechala dlho čakať.

„Všetci dobre viete, že Sterling predo mnou uteká, je prefíkaný, zbabelec. Určite nebudem sedieť a čakať na neho, chcem zápasiť,“ odpovedal vo videu niekdajší kráľ divízie Petr Yan.

Dočkáme sa dočasného titulu?

Podľa informácií portálu MMAFighting by diváci o titulový duel nemali prísť, čo znamená, že by sa zápasilo o dočasný opasok váhy do 61 kilogramov. Ak ide o Yana, ten je tejto alternatíve naklonený.

„Dajte mi niekoho z prvej päťky alebo desiatky (rebríčka divízie, pozn. red.). Hocikoho, kto si zaslúži bojovať o opasok a ja už svoju robotu urobím,“ odkázal.

Napriek tomu, že Yan nešťastne stratil titul po zakázanom údere práve v súboji so Sterlingom, vo všeobecnosti je to práve on, kto je považovaný za jednotku vo svojej váhe. 

Najskloňovanejším súperom v potenciálnom súboji o dočasný titul býva trojka rebríčka Corey Sandhagen, keďže TJ Dillashaw, ktorý je o jednu priečku nad ním je v súčasnosti kvôli operácii kolena vyradený zo zápasového kolotoča. 

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články