Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2019/2020 - Val di Fiemme (Taliansko)

2.Stefan KraftRakúsko280,5 b103,5 + 101,0
3.David KubackiPoľsko278,2 b102,5 + 101,0
4.Piotr ZylaPoľsko277,3 b101,0 + 104,0
.Kamil StochPoľsko277,3 b102,0 + 100,0

VAL DI FIEMME. Nemecký skokan na lyžiach Karl Geiger zvíťazil aj v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v talianskom Val di Fiemme a zopakoval tak svoj triumf zo sobotňajšej súťaže.

Geiger je po takmer piatich rokoch ďalším nemeckým skokanom s dvojitým víťazstvom, keď sa to naposledy podarilo bývalému majstrovi sveta Severinovi Freundovi v marci 2015 v Oslo.

Druhé miesto obsadil so stratou takmer piatich bodov Rakúšan Stefan Kraft a tretí skončil víťaz Turné štyroch mostíkov Poliak David Kubacki.

Geiger si víťazstvom upevnil líderskú pozíciu v celkovom poradí Svetového pohára, keď na druhého v poradí Krafta má náskok 120 bodov.

Celkové priebežné poradie

1.Karl GeigerNemecko819 b
2.Stefan KraftRakúsko699 b
3.Rjoju KobajašiJaponsko655 b
4.David KubackiPoľsko564 b
5.Marius LindvikNórsko505 b
Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Napodobnil Freunda. Geiger vyhral aj nedeľňajšiu súťaž a je naďalej celkovým lídrom