Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Sťažnosti Košíc sú neopodstatnené, no rozhodcu Jakubca nahradí Juraj Konc

TASR|7. apr 2003 o 11:50

Bratislava 7. apríla (TASR) - Stvrtý finálový zápas slovenskej hokejovej play off extraligy nepovedie rozhodca Ľuboš Jakubec, ale nahradí ho Juraj Konc.

V ostatných prípadoch kompetentné orgány označili sťažnosti vedenia HC Košice za neopodstatnené.

Na spoločnom zasadnutí zástupcov Komisie rozhodcov SZĽH a Pro hokeja a.s. v pondelok 7. apríla na základe videozáznamu, správy inštruktora a názorov funkcionárov prítomných na druhom stretnutí finále play off Slovan - Košice s prihliadnutím na stanovisko funkcionárov HC k výkonu hlavného rozhodcu v uvedenom stretnutí sa prijalo nasledujúce rozhodnutie:

1. Hlavný rozhodca Jakubec bude odvolaný z druhého zápasu HC Košice - Slovan Bratislava 8. apríla pre nedostatočný výkon funkcie v inkriminovanom zápase.

2. Na stretnutie Košice - Slovan 8. apríla bude ako hlavný delegovaný Juraj Konc.

3. Námietky HC Košice v bode 1, 2, 3 boli posúdené ako neopodstatnené, pretože rozhodnutia hlavného rozhodcu boli v súlade s pravidlami.

"Ako neopodstatnené sme posudzovali zranenie Nádašdiho, trest 2+2 pre Urbana a vylúčenie Ihnačáka za faul na Jendeka. Čo sa týka návrhu na disciplinárne potrestanie Michala Hudeca, nevideli sme dôvod, aby sme sa tým zaoberali," povedal športový riaditeľ Pro hokej Vladimír Paštinský.

Súvisiace články