Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Stavbári chcú podľa Jurka ťažiť z protiútokov

Sportnet|Publikované 13. feb 2009 o 23:00

KOŠICE. Po viac ako mesačnej prestávke opäť pokračuje hádzanárska extraliga mužov. V priebehu týždňa rozohrali 19. kolo dvomi predohrávanými

stretnutiami Prešov - N. Zámky 35:19, Hlohovec - Bardejov 37:30 a počas víkendu sú na programe zostávajúce dva. V domácom prostredí sa predstavia hráči druhého celku tabuľky Inžinierskych stavieb Košice.

V závere uplynulého týždňa stavbári bojovali vo finále Slovenského pohára, v ktorom nestačili na obhajcu Tatran Prešov. Podobne ako vlani aj teraz skončili na druhom mieste, no ako hráči zdôraznili, pohárové stretnutia neboli také dôležité ako tie v extralige. Potvrdiť by to chceli aj v zajtrajšom popoludňajšom zápase o 15.00 h proti Trnave.

Ľahší súper po prestávke

"Extraligové stretnutia sú trocha iné ako prípravné či pohárové a očakávam, že Trnava bude príjemným súperom na rozohranie sa pred náročnejšími zápasmi. Každý dobrý výsledok len umocní dobrú náladu v kabíne i hernú pohodu na palubovke," hovorí posila obrany, skúsený Patrik Jurko. Papierovým favoritom je druhý celok tabuľky, ktorého tréner Ján Hruščák nemôže rátať v zajtrajšom meraní síl s dvojicou hráčov Olejár - Baláž. Obaja laborujú so zranenými kolenami a verme, že obaja čoskoro budú fit a pomôžu mančaftu v náročných dueloch. S uplynulým rokom sa lúčili stavbári dvomi víťazstvami a do nového by radi vykročili víťazstvom. "Naším cieľom je udržať si dostatočný bodový náskok pred tretím družstvom v tabuľke a trocha sa priblížiť Prešovu, avšak ten sa mi zdá byť ešte lepším ako v jeseni po poslednom našom stretnutí v pohári. Majú dobre prepracovanú obranu, v nohách viacero ťažších stretnutí, sú vyhranejší. Vychádzajú práve z dobrej obrany do rýchlych protiútokov, ktoré im vychádzajú," povedal na adresu majstra P. Jurko. V domácom prostredí sa očakáva od stavbárov s posledným celkom tabuľky zisk dvoch bodov, preto každý iný výsledok ako víťazstvo by bol sklamaním. "Môžeme hrať od začiatku pokojne a dôležité bude čím skôr sa od súpera výraznejšie gólovo odpútať. Trnavčania majú vo svojom strede niekoľkých skúsených hráčov a nemôžeme ich podceniť. Doma by sme ich mali ubrániť a vyskúšať si niektoré herné kombinácie. Iste budeme vychádzať z dobrej obrany a spoliehať sa aj na rýchly protiútok. Som celkom rád, že po prestávke máme trocha ľahšieho súpera na úvod odvetnej časti, ako by sme mali hrať so silnejším," dodal P. Jurko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.