Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Stanley Cup privítalo vyše 6000 fanúšikov

Sportnet|26. júl 2004 o 00:00

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Stanley Cup, najslávnejšia hokejová trofej na svete, bol včera a ešte aj dnes ráno na Slovensku. Zaslúžil sa o to útočník tímu NHL Tampa Bay Lightning Martin Cibák. Podľa tradície si každý hráč víťazného mužstva z posledného ročníka .

Martin Cibák

drží Stanley Cup.

ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Stanley Cup, najslávnejšia hokejová trofej na svete, bol včera a ešte aj dnes ráno na Slovensku. Zaslúžil sa o to útočník tímu NHL Tampa Bay Lightning Martin Cibák. Podľa tradície si každý hráč víťazného mužstva z posledného ročníka môže zobrať veľký strieborný pohár na 24 hodín k sebe. Cibák pripravil v rodnom Liptovskom Mikuláši zaujímavý program, užil si trofej s rodinou, fanúšikmi aj kamarátmi.

"So Stanley Cupom som už v sobotu zažil oslavy u spoluhráča Pavla Kubinu v Ostrave. Bola to náročná noc, prešli sme viaceré bary v známej Stodolnej ulici. Podľa dohovoru mi ho odovzdal v nedeľu ráno o šiestej hodine a presunuli sme ho do Liptova," priblížil putovanie hokejového pohára Martin Cibák. Žlté poštárske auto ho na priechode Makov viezlo krátko po siedmej. "Najprv sme si s ním posedeli v rodinnom kruhu, vypili sme nejaké to šampanské. Následne sme na salaši v Žiarskej doline z čaše jedli halušky. Chutili, veď ich pripravovali majstri sveta v príprave tohto jedla," pokračoval hokejista Tampy.

Oslavám prialo počasie, popoludní ukázal Martin pohár mladým návštevníkom v akvaparku Tatralandia a Detskému domovu v L. Mikuláši venoval 30 000 korún. Presne o pol piatej vystúpil v drese s číslom 8 na pódium na Námestí osloboditeľov a opäť zdvihol pohár nad hlavu - tak, ako po rozhodujúcom finálovom zápase Tampy s Calgary 7. júna. Tlieskalo mu okolo 6000 divákov, tí v prednom rade sa mohli trofeje aj dotknúť.

Aj na večernom zápase Cibákových kamarátov bolo hľadisko zimného štadióna plné, Martin si pozval aj hráčov z NHL Rastislava Staňu, Radoslava Suchého, Branka Radivojeviča. Prišli i českí spoluhráči z Tampy Stanislav Neckář s Pavlom Kubinom, oslavovalo sa do rána. Neckář s Kubinom sprevádzali Stanleyho pohár na ceste do Prahy, zajtra zamieri do Švédska za útočníkom Fredrikom Modinom.

Martin Cibák je po Stanovi Mikitovi (1961) a Jiřím Bicekovi (2003) tretím rodákom zo Slovenska, ktorý vybojoval Stanley Cup. (on)

Súvisiace články