Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Spory na popradskom štadióne ohrozili aj televízny prenos

Tibor Turan. Šéf popradského hokeja má napäté vzťahy s mestom. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 5. apr 2013 o 00:00

Pri priamom televíznom prenose musel štáb zaplatiť v hotovosti za zdroj elektriny.

Nezhody medzi manažmentom mestského popradského zimného štadióna a nájomcom priestorov HK Poprad pokračujú. Dospeli až tak ďaleko, že pri priamom televíznom prenose musel štáb zaplatiť v hotovosti za zdroj elektriny.

POPRAD. Televízny prenos z extraligového stretnutia medzi domácim Popradom a Nitrou zo záveru základnej časti extraligy sa nemusel uskutočniť.

Dokazuje to list, ktorý dostal riaditeľ hokejového klubu HK Poprad Tibor Turan.

Ako v oficiálnom prehlásení informoval poverený zástupca spoločnosti Chello Central Europe, majiteľa Sport TV, prístup predstaviteľov vedenia zimného štadióna v súvislosti s výrobou priameho prenosu 1. marca televízny štáb zaskočil.

Priamy prenos zaplatil v hotovosti štáb

Podľa našich informácií aj napriek tomu, že prenos bol riadne a včas dohodnutý s riadiacim orgánom extraligy, spoločnosťou Pro-Hokej, vedúci zimného štadióna René Šoltés odmietol poskytnúť zástupcom športového kanála pripojenie k elektrickej sieti.

Odporučil im odber elektrickej energie z priľahlej trafostanice, čo však z technických a časových príčin nebolo možné uskutočniť.

Podľa televízie sú zmluvné podmienky zrejmé a jasné, čo doterajšia prax v Poprade len potvrdzovala.

Povinnosť dodávky elektrickej energie pre potreby priamych prenosov z extraligy leží na ramenách organizátora zápasu.

Jeden z členov štábu športového kanála tak musel z vlastného vrecka vytiahnuť 100 eur. Peniaze odovzdal do rúk vedúceho zimného štadióna, aby zabezpečil pre televíznych divákov nerušené sledovanie stretnutia.

„V liste sa pýta, kto mu sumu refunduje, keďže ju zaplatil ako súkromná osoba. Mňa by zaujímalo, podľa čoho sa výška poplatku stanovila na 100 eur, na ktorý sa vystavil pokladničný doklad bez kalkulácie ceny,“ krútil Turan hlavou.

Spoločnosť Sport TV tri roky v Poprade bez problémov spolupracovala s predstaviteľmi správy športoviska pri výrobe priamych prenosov a záznamov hokejových stretnutí slovenskej extraligy, ako aj Kontinentálnej hokejovej ligy počas pôsobenia klubu HC Lev.

Spod Tatier sa po tomto incidente vysielali ešte dva priame prenosy z vyraďovacej časti sezóny, tie však opäť prebehli bez akýchkoľvek prekážok.

Vedenie HK Poprad obštrukcie s pripojením na elektrickú sieť vníma ako jeden z ďalších zákulisných ťahov v napätej situácii vo vzťahu k mestu.

Pošta nevie nájsť adresáta na známej adrese

Intenzívna korešpondencia z posledných mesiacov medzi vedením HK Poprad a vedúcim zimného štadióna narazila na nové ťažkosti.

„Listy sa začali z pošty vracať s označením adresát neznámy. Jedinou cestou, ako sa po novom dá písomne spojiť s vedením zimného štadióna, je poslať korešpondeciu na adresu mestského úradu. Touto okľukou som už dostal aj nejaké odpovede,“ objasnil Turan zmenu adresy Zimného štadióna mesta Poprad.

Pošta tak nedokázala nájsť uvedeného adresáta na Štefánikovej 6, ktorú ako oficiálnu adresu zimného štadióna udáva mesto Poprad na svojich internetových stránkach.

Ako popradský magistrát v mediálnej prestrelke odpovedal naposledy ešte 4. marca tohto roku, odmieta opakované útoky zo strany konateľa HK Poprad Tibora Turana na samosprávu v snahe očierniť ju.

Vtedajšie stanovisko bolo zároveň poslednou oficiálnou mediálnou reakciou vedenia mesta na tvrdenia zo strany riaditeľa HK Poprad.

K novým skutočnostiam okolo diania a konania vedúceho zimného štadióna sa popradská radnica nevyjadrila.

Súvisiace články