Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Souness chce "magického" Greška aj v budúcej sezóne

TASR|17. mar 2003 o 12:48

Blackburn 17. marca (TASR) - Slovenský futbalista Vratislav Greško je jedným z najväčších objavov uplynulých týždňov anglickej Premiership. Po excelentnom ...

Blackburn 17. marca (TASR) - Slovenský futbalista Vratislav Greško je jedným z najväčších objavov uplynulých týždňov anglickej Premiership. Po excelentnom sobotňajšom víťazstve jeho Blackburnu Rovers nad lídrom tabuľky Arsenalom Londýn 2:0 označil tréner Graeme Souness jeho výkon za "magický" a vyjadril nádej, že 25-ročný rodák z Tajova zostane v kádri Rovers aj v budúcej sezóne.

"Príchodom Vratislava sme vyriešili problémový post ľavého obrancu. Od začiatku sa tu uchytil veľmi dobre. Hrá zodpovedne dozadu, nebojí sa zaútočiť a jeho výkonmi som veľmi príjemne prekvapený. Zvyčajne trvá hráčom hodnú chvíľu, kým si zvyknú na tempo a nasadenie v anglickej lige, ale jemu sa to podarilo prakticky ihneď," nešetril Souness slovami chvály na člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Greško je v Blackburne do konca sezóny na hosťovaní z talianskeho klubu AC Parma, ale Souness ho napriek vysokej prestupovej čiastke chce vidieť v svojom kádri aj v budúcej sezóne. "Uvidíme, či sa to podarí, ale určite by som si ho rád nechal. Jeho cena je vysoká, ale svet futbalu sa rýchlo mení aj po finančnej stránke a v lete sa asi Greška pokúsime získať za prijateľné odstupné," vyhlásil kouč Blackburnu.

Súvisiace články