Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Šok: majster sveta vypadol

Sportnet|24. aug 2004 o 00:00

Olympijský turnaj basketbalistov v Aténach zaznamenal včera nebývalú senzáciu. Hráči Srbska a Čiernej Hory prehrali v priamom súboji o postup do štvrťfinále s Čínou 66:67 a vypadli už po základnej časti. Úradujúci majstri sveta dokázali v A-skupine ...

Číňan Jao Ming v náručí spoluhráča. Čína vyhrala v priamom súboji o postup do štvrťfinále turnaja basketbalistov nad Srbskom a Čiernou Horou 67:66.

FOTO - ČTK/AP

Olympijský turnaj basketbalistov v Aténach zaznamenal včera nebývalú senzáciu. Hráči Srbska a Čiernej Hory prehrali v priamom súboji o postup do štvrťfinále s Čínou 66:67 a vypadli už po základnej časti. Úradujúci majstri sveta dokázali v A-skupine vyhrať iba nad Talianskom (74:72) a štyri prehry (okrem Číny podľahli Argentíne 82:83, Novému Zélandu 87:90 a Španielsku 68:76) znamenajú predčasnú rozlúčku jedného z medailových favoritov. Ázijský tím sa opieral o svoju najväčšiu hviezdu - pivota Houston Rockets Jao Minga, ktorý nastrieľal 27 bodov. Rozhodujúce však boli jeho dva premenené trestné hody 28 sekúnd pred koncom, na ktoré súper už nedokázal odpovedať. Pritom Srbi si od začiatku udržiavali mierny náskok, ktorí v polovici druhej štvrtiny natiahli až na osem bodov. Ešte päť minút pred záverečným klaksónom mali Balkánci päťbodový náskok. Koncovku však nezvládli a čaká ich boj maximálne o deviate miesto.

Číňania sa vo štvrťfinále stretnú s Litvou, ktorá v základnej skupine ani raz nezaváhala. (šef, čtk)

Súvisiace články