Početná výprava Sninčanov na detskom turnaji v Poľsku.
Početná výprava Sninčanov na detskom turnaji v Poľsku. (Autor: archív)
Pavel Andraščík|27. mar 2018 o 00:00

Zúčastnili sa medzinárodného detského turnaja.

SNINA. Tretí marcový víkend sa mladí taekwondisti zo Sniny zúčastnili medzinárodného detského turnaja v poľskom meste Ostrowiecs Swietrokrzyski pod názvom Baba Jaga Cup 2018, na ktorom štartovalo 150 mladých taekwondistov z 25 klubov z troch štátov narodených v rokoch 2009 až 2011.

Na tomto turnaji sa zúčastnilo aj štrnásť mladých pretekárov zo Sniny pod vedením trénera Tomáša Potockého.

Zemplínčanom sa darilo a získali štyri zlaté, tri strieborné a sedem bronzových medailí. Spomedzi 25 družstiev obsadili Sninčania druhé miesto.

Zlaté medaily získali: L. Borecký (vo váhovej kategórii do 30 kg), P. Andrejčík (do 24 kg), L. Onderčinová (do 34 kg), L. Švabová (do 28 kg)

Strieborné: N. Kresačová (do 20 kg), B. Tarkulič (do 34 kg), J. Mackanič (do 18 kg)

Bronzové: N. Kresač (do 18 kg), O. Šebok (do 20 kg), S. Špitalik (do 22 kg), A. Greňa (do 20 kg), M. Borecký (do 32 kg), P. Hreha (do 24 kg), E. Dubjak (do 26 kg)

„S výkonmi mojich zverencov som veľmi spokojný. Na turnaj som nominoval nováčikov, ktorí ešte v zahraničí neštartovali a oni sa mi odvďačili skvelými výkonmi. Tvrdá tréningová práca priniesla svoje ovocie. Patrí im zato moje veľké poďakovanie, príjemne ma prekvapili,“ skonštatoval tréner Tomáš Potocký.