Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Slovensko sa v Davis Cupe predstaví doma proti Lotyšsku

Sprava: Miloslav Mečíř a Karol Kučera počas tenisovej exhibície. Ilustračná snímka. (Autor: SITA)
TASR|28. okt 2013 o 13:53

V uplynulých piatich rokoch začínali Slováci v Davis Cupe vždy vonku.

LONDÝN. Slovenskí tenisti sa v 1. kole 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára (31. januára - 2. februára 2014) stretnú s Lotyšskom, pričom budú mať výhodu domáceho prostredia.

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v londýnskej centrále ITF, pri ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa figurovali medzi nenasadenými tímami.

V prípade triumfu nad Lotyšskom privítajú Slováci 4. až 6. apríla doma druhé nasadené Rakúsko, ktoré má na úvod voľný žreb.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku potešilo, že Mečířov tím začne nový daviscupový ročník doma, Lotyšov považuje za silného súpera.

"Gulbis je svetový hráč. Je nevyspytateľný, no ak má deň, dokáže vyhrať obe dvojhry. Cesta k víťazstvu vedie cez ich druhého singlistu a cez štvorhru. Diváci by mohli byť jazýčkom na váhach. Na 99 percent budeme hrať na tvrdom povrchu DecoColor, na ktorom o týždeň neskôr privítame vo Fed Cupe Nemky," povedal Moška.

Slováci v septembri po piaty raz za sebou zvládli záchranárske práce, keď v dueli 1. kola play off zdolali v bratislavskom NTC Švédsko 3:2. Rozhodujúci bod získal v záverečnej dvojhre Lukáš Lacko, ktorý v zápase tímových dvojok zvíťazil nad Isakom Arvidssonom.

V uplynulých piatich rokoch začínali Slováci v Davis Cupe vždy vonku, postupne prehrali v Taliansku, Rakúsku, Portugalsku, vo Veľkej Británii a na Ukrajine.

Súvisiace články