Igor Zelenay a Filip Polášek.
Igor Zelenay a Filip Polášek. (Autor: TASR)
Sportnet|18. sep 2021 o 13:45

Sledujte s nami ONLINE prenos zo štvorhry v rámci duelu Davisovho pohára: Slovensko - Čile.

BRATISLAVA. Slovensko a Čile dnes hrajú ďalší zápas v rámci súboja Davis Cupu.

Za stavu 1:1 je na programe štvorhra v zložení Filip Polášek, Igor Zelenay - Alejandro Tabilo, Tomas Barrios Vera.

Zelenay na poslednú chvíľu nahradil v nominácii Lukáša Kleina, ktorý hral s Poláškom na OH v Tokiu. Proti čilským súperom budú favoritmi. Získajú pre Slovensko druhý bod?

Sledujte tenis s nami.

ONLINE PRENOS: Filip Polášek, Igor Zelenay - Alejandro Tabilo, Tomas Barrios Vera dnes (Slovensko - Čile LIVE, štvorhra, Davis Cup, sobota)

Prenos
Máme na konte dôležitý druhý bod, ktorý vo štvorhre získali Filip Polášek a Igor Zelenay, keď si poradili s čilským párom Tomas Barrios a Alejandro Tabilo po setoch 6:1 a 7:6(4). Prvý set bol jednoznačne v našej réžií, aj keď sme mali problémy na podaní, ale odvrátili sme všetky brejkbaly, čo sa vôbec nepodarilo čilskému páru. V druhom sete sme ako prvý stratili podanie, ale Čilanom sa nepodarilo potvrdiť brejk a ihneď sme sa vrátili do boja o druhý set. Potom si obe páry strážili podanie, preto rozhodol až tajbrejk, v ktorom sa nám tiež podaril pekný obrat z 1:3 na 7:4, preto sme bližšie k víťazstvu nad Čilem a spečatiť ho už o chvíľu bude môcť Gomboš proti Garinovi. Z tohto zápasu je to odo mňa všetko a nezabudnite sledovať ešte ďalšie prenosy z Davis Cupu!
7:6
Polášek zakončuje zápas esom na stred a v tajbrejku druhého setu sme vyhrali 7:4!
6-4
importantFamózny volej Poláška ešte Barrios vrátil, ale len na raketu pripraveného Zelenaya, ktorý pre nás vybojoval dva mečbaly!
5-4
Mečbaly zatiaľ neprichádzajú, keď Zelenay na sieti zlyhal.
5-3
Čile si zobralo jastrabie oko, ale Zelenayov volej skončil presne na základnej čiare, preto sme dve loptičky od víťazstva.
4-3
Zelenay sa nenechal prehodiť Tabilom na sieti a zahral presný volej.
3-3
Je vyrovnané 3:3, keď si Zelenay pripisuje priamy bod a nasleduje výmena strán.
2-3
Minibrejk sme vymazali, keď Tabilov bekhend neprešiel cez sieť.
1-3
Jednoduchý volej pre Barriosa na sieti.
1-2
Ale teraz výborný zásah od Barriosa proti voleju Zelenaya, ktorý znamená minibrejk pre čilský pár.
1-1
Polášek odpovedá rovnakým spôsobom, keďže Barrios nedostal return cez sieť.
0-1
Priamy bod Barriosa otvára tajbrejk.
6:6
Zelenay zakončil gem priamym bodom a my ideme v druhom sete do tajbrejku.
40-0
Zelenay po dobrom podaní zahral víťazný forhend.
30-0
Na sieti zakončil pripravený Polášek.
15-0
Zelenay potrebuje dostať druhý set do tajbrejku a začína priamym bodom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Igor Zelenay.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
Lenže Tabilove podanie podržalo čilský pár, ktorý má istý tajbrejk a v druhom sete vyhráva 6:5.
30-40
Gem ešte pokračuje, keďže Zelenay na sieti prebehol a zakončil volejom.
15-40
To isté sa stalo aj Zelenayovi a čilská dvojica má dva gembaly.
15-30
Polášek nedostal bekhendový return na druhú stranu.
15-15
Zelenay dostal loptičku do výmeny a Tabilo trafil forhend do siete od základnej čiary.
0-15
Na sieti sa presadil volejom Barrios.
5:5
Ďalšia Poláškova smeč a je vyrovnané 5:5 v druhom sete.
40-15
Priamy bod Poláška, ktorý znamená dva gembaly.
30-15
Zelenay nedokázal rýchlo zareagovať na return Tabila.
30-0
Víťazná smeč Poláška nám priniesla druhý bod.
15-0
Polášek podáva na udržanie v druhom sete a na sieti uspel Zelenay.
4:5
Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.
4:5
4:5
Barrios si pripisuje priamy bod a čilská dvojica vyhráva po čistej hre 5:4 v koncovke druhého setu.
0-40
Tabilo opäť proti Zelenayovi úspešný a vyzerá to na rýchly gem.
0-30
Krátky volej Tabila síce Zelenay dobehol, ale nedostal už cez sieť.
0-15
Polášek trafil z dobrej pozície forhend do siete.
4:4
Presný bekhendový volej Poláška znamená vyrovnanie na 4:4 v druhom sete.
40-30
Polášek rýchlo na sieti zakončil, preto máme gembal.
30-30
Ale teraz Zelenay výmenu nedokončil presným volejom na sieti.
30-15
Tesný out po bekhendovom returne od Tabila.
15-15
Dôležitý priamy bod Zelenaya z druhého podania.
0-15
Tabilov return pod nohy Zelenaya, ktorý trafil bekhend do siete.
3:4
3:4
3:4
importantBarrios po druhýkrát v geme školácky zlyhal na sieti a my znižujeme na 3:4 v druhom sete, keď sme si zobrali ihneď stratené podanie späť!
40-30
importantParádna práca od Poláška na sieti, ktorého volej nám predsa len priniesol brejkbal!
30-30
Zelenay už nedočiahol na Barriosov volej.
30-15
Škoda, že teraz Poláškov krížny bekhend neskončil v kurte.
30-0
Výborná reakcia od Zelenaya a dostávame sa k zaujímavej šanci na returne.
15-0
Jednoduchá chyba na sieti od Barriosa začína gem na potvrdenie brejku.
2:4
importantPoláškov halfvolej letel za základnú čiaru a čilský pár vyhráva 4:2 v druhom sete!
30-40
importantTeraz sme už potrebné šťastie nemali, aj keď znova hral na sieti Zelenay fantasticky, ale jeho posledný volej už letel do siete a čilská dvojica má brejkbal!
30-30
Ešte že nás teraz zachránil Zelenay na sieti, a potom aj trochu zbytočná chyba bekhendom do siete od Barriosa.
15-30
Situáciu si komplikujeme, pretože Polášek si pripisuje dvojchybu.
15-15
Dobrý volej od Zelenaya a Tabilov bekhend sa nedostal cez sieť.
0-15
Polášek zahral volej len do siete, pretože výborné reflexy ukázal Tabilo.
2:3
2:3
2:3
Barriosov priamy bod ukončuje gem a čilská dvojica vedie 3:2 v druhom sete.
15-40
Víťazná smeč Tabila prináša čilskej dvojici dva gembaly.
15-30
Barrios dokázal prinútiť Zelenaya k chybe na sieti.
15-15
V ďalšej výmene sme boli bez šance.
15-0
Zelenay na sieti dokázal vybojovať bod.
2:2
Dlhý Barriosov bekhendový return znamená, že vyrovnávame čistou hrou na 2:2 v druhom sete.
40-0
Polášek zakončil jednoducho na sieti a máme šancu na čistú hru.
30-0
Ani Barrios neuspel bekhendovým returnom.
15-0
Zelenay otvára podanie priamym bodom.
1:2
1:2
1:2
Ani Zelenay neuspel pri forhendovom returne a čilská dvojica vyhráva 2:1 v druhom sete.
0-40
Polášek netrafil forhendový return do kurtu.
0-30
Prvé eso čilskej dvojice v zápase zaznamenal Tabilo.
0-15
Tabilo opäť vytiahol lob, ktorý síce Polášek dobehol, ale nemal šancu vrátiť.
1:1
Poláškove eso ukončilo gem a vyrovnávame na 1:1 v druhom sete.
40-30
Dobrá reakcia od Poláška na sieti a máme gembal.
30-30
Ešte že Polášek vytiahol dobré podanie a získali sme ľahký bod.
15-30
Tabilo zostrelil Zelenaya na sieti a čilská dvojica má šancu na returne.
15-15
Priamy bod Poláška a máme prvý bod v druhom sete.
0-15
Poláškovi vôbec nevyšiel volej, keď mu loptičku vrátil Tabilo.
0:1
Barrios zakončil gem bodom z podania a čilský pár vedie 1:0 v druhom sete.
0-40
Ani tentokrát Zelenay nedostal volej do kurtu.
0-30
Neúspešný volej Zelenaya na sieti.
0-15
Druhý set začína Barrios priamym bodom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Tomas Barrios.
0:0
6:1
importantZelenay zakončil prvý set priamym bodom a vyhrali sme ho jednoznačne 6:1!
40-0
importantMáme k dispozícii tri setbaly, pretože Barrios trafil bekhend do siete!
30-0
Bekhendový return Barriosa sa nedostal cez sieť.
15-0
Dobrý začiatok podania na víťazstvo, keď Zelenay si pripisuje bod z podania.
5:1
Ani raz sme sa nedostali do výmeny a je znížené čistou hrou na 1:5 v prvom sete.
0-40
Tretí priamy bod pre Tabila a čilská dvojica môže získať prvý gem v zápase.
0-30
Ďalší return Zelenaya skončil v sieti.
0-15
Tabilo začína podanie na udržanie v prvom sete priamym bodom.
5:0
Koniec prestávky, podávať bude Alejandro Tabilo.
5:0
5:0
Polášek zakončil hru esom a sme len gem od víťazstva v prvom sete, keďže vyhrávame už 5:0.
40-30
Ďalší úspešný volej Zelenaya nám priniesol gembal.
30-30
Obdivuhodná obrana v podaní Tabila, ale napokon Zelenay zakončil.
15-30
Konečne už Tabilovi lob nevyšiel a skončil za základnou čiarou.
0-30
Barrios sa na returne presadil a zahral víťazný forhend.
0-15
Zelenay nedostal volej cez sieť.
4:0
importantAle nemrzí nás to, pretože Polášek úspešne prebehol a Tabilo už trafil len sieť, preto vedieme 4:0 v prvom sete!
40-30
Veľká škoda, že Zelenay teraz nedokázal na sieti zahrať presný úder proti Tabilovi.
40-15
importantPolášek zareagoval na Tabilov úder a máme dva brejkbaly!
30-15
Ale čilská dvojica zatiaľ nepripustila naše brejkbaly.
30-0
Získali sme aj ďalší bod, keď Barrios zahral pod tlakom bekhend do siete.
15-0
Dobrý return Poláška a Tabilov volej neprešiel cez sieť.
3:0
3:0
3:0
Konečne je tu koniec veľmi dlhého gemu, Polášek uspel na sieti proti Barriosovi a vyhrávame 3:0 v prvom sete.
A-40
Druhá smeč Poláška bola úspešná a máme výhodu.
40-40
Opäť Tabilov lob, na ktorý bol tentokrát Polášek prikrátky.
A-40
Ďalší Zelenayov priamy bod, ktorý znamená výhodu.
40-40
Veľmi dlhý gem pokračuje, pretože Poláškov volej sa nedostal cez sieť.
A-40
Zelenay preukázal vynikajúce reflexy na sieti a vybojoval výhodu.
40-40
Tabilo vytiahol výborný lob, na ktorý už Zelenay nedosiahol.
A-40
Znova Polášek úspešne zakončil volejom a dostávame sa k výhode.
40-40
Priamy bod pre Zelenaya a odvrátili sme už tretí brejkbal.
40-A
importantTabilo zahral forhend presne medzi Poláška a Zelenaya, preto čelíme ďalšiemu brejkbalu!
40-40
Dôležitý zákrok Poláška na sieti, ktorý odvrátil brejkbal.
40-A
importantTo isté sa podarilo Tabilovi z bekhendovej strany a čilská dvojica má druhý brejkbal!
40-40
Víťazný forhendový return Barriosa, ktorý prestrelil Poláška a gem je na zhode.
40-30
Poláškova smeč na sieti a máme gembal.
30-30
Polášek ihneď druhým úderom na sieti zakončil volejom.
15-30
Ale dvojchybu si pripisuje aj Zelenay a nebude jednoduché potvrdiť brejk.
15-15
Dobrá práca najprv od Poláška, a potom volej Zelenaya znamenal zisk bodu.
0-15
Strácame prvý bod pri Zelenayovom podaní.
2:0
importantAj pri ďalšom voleji zlyhal Barrios, čo znamená brejk a vedieme 2:0 v prvom sete!
40-15
importantPolášek úspešne zakročil na sieti proti Barriosovi a máme dva brejkbaly!
30-15
Tabilova dvojchyba znamená príležitosť pre našu dvojicu na returne.
15-15
Barrios zlyhal pri druhom voleji.
0-15
Tabilo je na podaní a teraz získal bod pre Čile vďaka pozorným volejom.
1:0
Polášek napokon ukončil prvý gem priamym bodom a ujímame sa vedenia 1:0 v prvom sete.
A-40
Na druhýkrát Zelenay zakončil smečom a máme druhú výhodu.
40-40
Prvý gem stále pokračuje, pretože Polášek zahral nepresný volej.
A-40
Priamy bod Poláška a máme výhodu.
40-40
Dôležitý zásah na sieti od Zelenaya a brejkbal je odvrátený.
40-A
importantPrvý brejkbal pre čilský pár, pretože Polášek zaznamenal dvojchybu.
40-40
Zelenay hral smeč zo záklonu a loptičku trafil rámom rakety, preto je tu zhoda.
40-30
Polášek bol na sieti, ale druhý volej pokazil.
40-15
Na sieti zasiahol úspešne Zelenay a máme dva gembaly.
30-15
Po prvýkrát sa na returne presadili vo výmene Barrios s Tabilom.
30-0
Aj druhý bod ide na konto slovenského páru.
15-0
Polášek začína na podaní a získali sme úvodnú výmenu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantVeľmi dôležitá zmena, pretože namiesto Lukáša Kleina zasiahne do štvorhry Igor Zelenay po boku Filipa Poláška!
Vitajte pri sledovaní online prenosu z Davis Cupu, v ktorom Slovensko privíta na domácej pôde Čile v stretnutí o udržanie v svetovej skupine a víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Na lavičke Slovenska si odbije premiéru kapitán Tibor Tóth, ktorý v tejto pozícii nahradil Dominika Hrbatého. Slovensko sa s Čile v rámci Davis Cupu stretlo dvakrát a bilancia je zatiaľ vyrovnáva 1:1 a aj táto štatistika nasvedčuje, že môžeme byť svedkami mimoriadne vyrovnaného duelu, ktorý sa možno bude rozhodovať až v záverečnom piatom zápase. Po včerajších dvoch dvojhrách je stav vyrovnaný 1:1, ale dnes už spoznáme víťaza stretnutia medzi Slovenskom a Čilem.

Sobotný program otvorí dôležitá štvorhra, ktorá môže byť v konečnom dôsledku rozhodujúca, pretože priblíži Slovensko alebo Čile k víťazstvu. Lukáš Klein a Filip Polášek sú papierovými favoritmi, pretože aj na nedávnych olympijských hrách napríklad porazili Medvedeva s Karatsevom. Čile však má tiež k dispozícii celkom dobre zohratú dvojicu Tomasa Barriosa a Alejandra Tabila, ktorú dopredu nemôžeme odpisovať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Tenis»Davis Cup»ONLINE: Filip Polášek, Igor Zelenay - Alejandro Tabilo, Tomas Barrios Vera (Davis Cup)