Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slováci si vyskúšali Pasienky, Čikoš už únavu z osláv prekonal

(Autor: TASR)
TASR|Publikované 2. jún 2011 o 12:24

Bez úľav trénovalo vo štvrtok predpoludním na bratislavských Pasienkoch všetkých 17 hráčov do poľa, dvojici Marián Kello - Dušan Perniš sa venoval tréner brankárov slovenskej futbalovej reprezentácie Miroslav Mentel.

BRATISLAVA.

Národný tím čaká v sobotu kvalifikačný duel EURO 2012 s Andorrou, v ktorom sa do tabuľky B-skupiny ráta len víťazstvo.

Debutant Erik Čikoš sa pripojil k mužstvu až v utorok, kormidelník SR Vladimír Weiss mu totiž umožnil vychutnať si oslavy poľského titulu s Wislou Krakov. Únava na ňom nebola vidieť:

"Už je ten ošiaľ za mnou. Oslavy boli perfektné. Verím, že nie posledné. Táto sezóna bola mimoriadne úspešná a verím, že aj v ďalších sa k nej priblížime," povedal pravý obranca.

Čikoš má reálnu šancu nastúpiť proti Andorre v základnej zostave, keďže v nominácii chýba stabilný pravý bek Peter Pekarík:

"Je to pre mňa záväzok, že som sa dostal do reprezentácie a budem sa snažiť nesklamať. Bolo pre mňa prekvapenie, že ma tréner Weiss zavolal, ja sa mu budem chcieť odvďačiť dobrým výkonom. Potrebujeme tri body, nič iné ani neprichádza do úvahy," dodal.

Na trávniku dejiska zápasu s Andorrou dal slovenským reprezentantom v dusnom počasí už pri rozcvičke poriadne zabrať asistent trénera Michal Hipp. Následne sa venovali nácviku herných situácií.

Vo štvrtok popoludní už hráči osemfinalistu MS 2010 v JAR trénovať nebudú. Po piatkovom dopoludňajšom predzápasovom tréningu v Senci predstúpi popoludní v Bratislave pred médiá tréner Weiss a následne si pozrie aj úvodný zápas SR 21 v kvalifikácii ME 2013 proti Lotyšsku v Zlatých Moravciach.

Súvisiace články