Šlager v Michalovciach pre domáce

Sportnet|28. mar 2011 o 00:00

Súhrn 24. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL.

Michalovce - Šaľa 29:25 (12:12)

Šaľa viedla 3:0, ale Iuventa dokázala odpovedať a v 13. minúte už prvýkrát viedla (6:5). Domáce si najvýraznejší náskok vytvorili v 26. minúte (11:8), ale Šaľa dokázala šnúrou štyroch gólov získať v 29. minúte znovu vedenie (11:12), to však Iuventa stihla ešte do prestávky zmazať. Po zmene strán odštartovali štyrmi gólmi v sérii, získali rozhodujúci náskok, ktorý Šaľa síce dokázala dvakrát stiahnuť na dva góly, ale Iuventa zakaždým ušla. Na domácej strane vynikla brankárka Kudročová ako aj Wollingerová (šesť gólov v druhom polčase). Päť minút pred záverom Michalovce už vyhrávali 28:20, no poslednú päťminútovku zvládlo lepšie Duslo (1:5).

Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR) - 1 200 divákov.
IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 7/1, Bačíková 2, Hollá, Danková, Szöllösiová 5, Kalaninová 4, Polláková 2, Tobiašová, Maszkaľová, Hvostaľová, Wollingerová 6, Trehubovová 3/1. Najviac gólov Dusla: Szarková 6/3, Bérešová 4.

Ďalšie výsledky: Trenčín - Most 30:22 (17:13), Jindř. Hradec - Bánovce 20:30 (13:13), ŠKP Bratislava - Poruba 33:29 (17:15).

1. Slavia 23 21 0 2 737:562 42
2. Michalovce 24 19 0 5 813:670 38
3. Zlín 23 14 4 5 654:567 32
4. Veselí 23 15 1 7 623:569 31
5. Šaľa 24 14 3 7 681:642 31
6. Bánovce 24 12 3 9 721:686 27
7. ŠKP Bratislava 24 11 1 12 612:628 23
8. Olomouc 23 10 2 11 610:608 22