Škrtel s gólom, Man City zdolal Arsenal

Craig Bellamy (vpravo) ešte v drese Liverpoolu a Alan Hutton z Aston Villy.
Craig Bellamy (vpravo) ešte v drese Liverpoolu a Alan Hutton z Aston Villy. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. dec 2011 o 17:08

Slovenský obranca Martin Škrtel svojim druhým gólom v sezóne pomohol futbalistom FC Liverpool k triumfu 2:0 v 16. kole Premier League.

Liverpool dosiahol už piate víťazstvo na ihriskách súperov v tejto sezóne a patrí mu šiesta pozícia v priebežnej tabuľke najvyššej anglickej súťaže.

LONDÝN. Slovenský obranca Martin Škrtel svojim druhým gólom v sezóne pomohol futbalistom FC Liverpool k triumfu 2:0 v 16. kole Premier League na pôde Aston Villy.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej štvrťhodine a oba ich presné zásahy prišli po rohových kopoch. Najskôr sa v 11. minúte presadil Craig Bellamy a o štyri minúty neskôr Škrtel perfektnou hlavičkou z piatich metrov do ľavého horného rohu bránky zvýšil náskok Liverpoolu.

Škrtel bol po zápase s gólom spokojný, veľmi ho však potešilo aj víťazstvo tímu a udržanie čistého konta. "Získali sme veľmi dôležité tri body, pretože zápasy vo Villa Parku nikdy neboli ľahké. Myslím si, že sme zvíťazili úplne zaslúžene. Teší ma aj gól, ktorý sa mi podarilo streliť a takisto aj fakt, že sa nám podarilo udržať čisté konto konto," povedal pre svoju internetovú stránku.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali Sunderland 1:0 gólom Pavľučenka po hodiny hre. Ich šieste domáce víťazstvo za sebou znamená, že sa vrátili na tretie miesto tabuľky pred Chelsea.

Hráči Manchesteru City sú s dvojbodovým náskokom na čele ligy, keď v nedeľňajšom šlágri zdolali doma Arsenal Londýn 1:0. O triumfe rozhodol David Silva. Vyrovnaný duel zlomila 53. minúta, v ktorej Mario Balotelli prudko vystrelil z ľavej strany, brankárom vyrazenú loptu odhlavičkoval Sergio Aguero priamo pred Silvu a ten zblízka nezaváhal. City tak vyhrali na svojom štadióne Etihad všetkých osem duelov v tejto sezóne a celý kalendárny rok nenašli na svojom trávniku premožiteľa. Z 27 stretnutí tu dokázali remizovať iba Fulham a Neapol.

Arsenal našiel premožiteľa po ôsmich ligových zápasov bez prehry a v tabuľke okupuje 5. miesto s rovnakou bilanciou ako šiesty Liverpool. Oba tímy ale strácajú na City už dvanásť bodov.