Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Stanislav Lobotka. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Sportnet|19. okt 2018 o 06:58

Svoje konanie ľutujú.

BRATISLAVA. Sedem previnilcov v súvislosti s porušením životosprávy počas akcie národného tímu Slovenska sa rozhodlo podať svoj pohľad na celú situáciu, ktorá vyústila v odstúpenie Jána Kozáka z postu hlavného trénera reprezentácie.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) oslovil všetkých - Martina Dúbravku, Norberta Gyömbéra, Stanislava Lobotku, Ľubomíra Šatku, Milana Škriniara, Martina Šullu a Vladimíra Weissa.

Ako je známe, od zväzu dostanú finančný trest - celú kvalifikáciu o ME 2020, v prípade, že budú nominovaní, odohrajú bez nároku na odmenu.

Štvorica hráčov Škriniar, Lobotka, Dúbravka a Gyömbér sa vyjadrila hneď, neskôr sa k nim pridali Šulla a Šatka.

Chýba už iba vyjadrenie Weissa.

K miliónom sa nikdy nevyjadrovali

"To, čo sa stalo, ma veľmi mrzí. Nemali sme ako reprezentanti porušiť životosprávu a večierku. Bola to chyba a preto budem za ňu niesť následky. To, čo sa stalo, nebolo celkom tak ako sa to prezentuje, ale najmä to nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi to naozaj ľúto,“ povedal Gyömbér pre futbalsfz.sk.

V podobnom duchu sa nesie aj spoločné vyhlásenie Škriniara s Lobotkom.

Futbaloví reprezentanti, ktorí sú za odchodom Kozáka: fotogaléria

14.11.2018

"Plne si uvedomujeme mieru svojej zodpovednosti za udalosti uplynulých dní a je nám to úprimne ľúto. Je to pre nás ponaučenie do budúcnosti a uznávame, že naše správanie a správanie našich spoluhráčov nebolo profesionálne a bolo v rozpore s disciplínou," uvádzajú v ňom.

"Súhlasíme s rozhodnutím prezidenta SFZ Jána Kováčika, že keď v budúcnosti budeme nominovaní na reprezentačný zraz, budeme hrať bez prémií. S kritikou trénera sme nemali žiadny problém, čo sme aj v médiách hneď po zápase s Českom povedali," tvrdia.

"Je podľa nás normálne, že tréner skritizuje hráča, keď sa mu jeho výkon nepozdáva. Mrzí nás len trénerove prirovnanie našich výkonov k miliónom, ktoré treba ukázať na ihrisku," priznali.

"My sme nikdy žiadne milióny, ktoré sa údajne za nás ponúkajú, nekomentovali. Sú to informácie ‘nafúknuté‘, prebrané z médií a nie od nás samotných," pokračuje sa vo vyhlásení Škriniara a Lobotku.

"Ospravedlňujeme sa týmto ešte raz celej futbalovej verejnosti, zväzu a najmä našim fanúšikom aj keď si uvedomujeme, že žiadne ospravedlnenie nebude dostačujúce. Napriek tomu všetkému veríme, že tímu ako takému zostanú aj naďalej verní a budú ho i nás podporovať," doplnili.

Dúbravku mrzí, že Kozák neprijal ospravedlnenie

Brankár Dúbravka si tiež uvedomuje, že sa dopustil disciplinárneho prehrešku.

"Neprišiel som načas na izbu, všetko ostatné však bolo v rámci noriem. Viem, že som urobil chybu, ktorú som si ihneď uvedomil, a preto je pre mňa samozrejmé, že za tú chybu budem niesť aj následky, nech sú akékoľvek," priznal.

"Rád by som však povedal, že nič z toho, čo sa stalo, nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi jasné, že ponocovať nebolo šťastné rozhodnutie, a preto sme išli za trénerom Kozákom, aby sme sa ospravedlnili," pokračoval brankár anglického Newcastlu.

"Mrzí ma, že on naše ospravedlnenie neprijal. To, že sa rozhodol rezignovať, nás všetkých prekvapilo aj kvôli dobrým vzájomným vzťahom, ktoré v reprezentácii máme," uviedol.

"Každý z nás urobí chybu, no my reprezentanti sme viac na očiach. To, čo sa stalo, sa už zmeniť nedá. Je to pre mňa veľké ponaučenie do budúcnosti. Ešte raz sa ospravedlňujem celému realizačnému tímu, spoluhráčom i fanúšikom,“ dodal Dúbravka pre futbalsfz.sk.

Šulla: Nebudem sa skrývať pred zodpovednosťou

V priebehu piatka pridal svoje stanovisko aj Šulla, brankár ŠK Slovan Bratislava. Priniesla ho oficiálna stránka klubu.

"V prvom rade sa chcem ospravedlniť za to, že som počas reprezentačného zrazu porušil životosprávu. Áno, priznávam si chybu a nebudem sa skrývať pred zodpovednosťou," uviedol na úvod.

"Porušil som stanovené pravidlá a som pripravený akceptovať trest zo strany zväzu i klubu. Zároveň by som však chcel zdôrazniť, že nie všetky informácie, ktoré priniesli médiá, sú pravdivé," tvrdí Šulla.

Na snímke brankár Michal Šulla počas tréningu slovenskej futbalovej reprezentácie. (Autor: TASR)

"Chcem sa ospravedlniť reprezentačnému trénerovi Jánovi Kozákovi, celému realizačnému tímu i spoluhráčom. Rovnako sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom slovenskej reprezentácie a taktiež ŠK Slovan Bratislava," pokračoval.

"Plne chápem, že vás informácia o porušení životosprávy sklamala a máte právo byť na mňa nahnevaní. Ak by sme sa však akokoľvek snažili, tak minulosť nezmeníme," skonštatoval.

"Som pripravený tvrdo pracovať, prijať trest zo strany klubu i zväzu a vlastnou snahou urobiť všetko možné pre to, aby som odčinil svoje zlyhanie. Ešte raz chcem zdôrazniť, že ma veľmi mrzí, čo sa na zraze udialo a všetkým sa za to chcem ospravedlniť," dodal brankár Slovana.

Šatka by na všetko najradšej zabudol

Svoj pohľad na vec poskytol aj Šatka, hráč Dunajskej Stredy. "V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť celej slovenskej futbalovej verejnosti, fanúšikom slovenského futbalu a tiež celému SFZ na čele s pánom Kováčikom a pánom trénerom Kozákom, takisto celému realizačnému tímu a spoluhráčom," začal.

"Zároveň sa ospravedlňujem aj fanúšikom môjho klubu DAC Dunajská Streda. Plne si uvedomujem, že to, čo sa stalo, bola z mojej strany obrovská chyba, pretože povinnosťou hráča je dodržiavať štatút reprezentanta a byť vzorom pre nasledujúce generácie," priznal.

Veľmi ma mrzí, že sa pán tréner Kozák rozhodol rezignovať na funkciu trénera. Bol to práve on, kto mi dal šancu v reprezentačnom A-mužstve, na čo budem s vďakou spomínať do konca života.


Ľubomír Šatka

"K tomu parí aj dodržiavanie večierky, ktorú sme, žiaľ, v daný večer porušili. Najradšej by som na to celé zabudol. Samozrejme, viem, že to nie je možné a preto mi nezostáva nič iné, len sa z toho poučiť a do budúcna sa vyvarovať každému porušeniu disciplíny," pokračoval Šatka.

"Našu krajinu reprezentujem od svojich štrnástich rokov a obliecť si na seba reprezentačný dres bola pre mňa vždy najväčšia česť a hrdosť. Takto to bude vždy, ak dostanem opäť túto možnosť," vravel.

"Veľmi ma mrzí, že sa pán tréner Kozák rozhodol rezignovať na funkciu trénera. Bol to práve on, kto mi dal šancu v reprezentačnom A-mužstve, na čo budem s vďakou spomínať do konca života. To, čo sa stalo, nebolo žiadnou formou mierené voči jeho osobe," tvrdil obranca.

"Som pripravený znášať všetky následky a sankcie, či už zo strany SFZ alebo zo strany klubu. Celú svoju futbalovú kariéru mám ešte pred sebou a je to pre mňa veľké ponaučenie smerom do budúcnosti. Jediné, čo môžem teraz urobiť, je sústrediť sa na svoje výkony na ihrisku a profesionalitu mimo neho," dodal Šatka.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články