5.

Manuel Fettner

Rakúsko

258,0 (128,0/140,0)

SAPPORO. Slovinský skokan na lyžiach Domen Prevc zaznamenal v nedeľných pretekoch SP v japonskom Sappore prvý triumf v sezóne.

Dvadsaťštyriročný pretekár slávil celkovo šieste víťazstvo v kariére. Za skoky dlhé 136,5 m a 139,5 m získal 273,6 bodov.

Na druhom mieste sa umiestnil Japonec Rjóju Kobajaši s mankom 3,8 b na víťaza. Tretí Nór Kristoffer Eriksen Sundal zaznamenal 261,7 b.

Prvý muž celkového poradia SP Stefan Kraft z Rakúska obsadil štvrté miesto. Na tretieho Nóra stratil 1,7 b.

"Bolo to veľmi napínavé, ale bohužiaľ mi pódium uniklo. Súperi boli veľmi silní, ale ja som veľmi spokojný. Beriem si so sebou opäť veľa bodov, takže sa to vyplatilo," uviedol Kraft pre agentúru APA.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Prevc dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, triumfoval v Sappore