Skokan na lyžiach Ito vyhral prvýkrýt preteky Svetového pohára

SITA|28. jan 2012 o 10:35

Víťazom sobotňajších pretekov v skokoch na lyžiach v rámci Svetového pohára 2011/12 v japonskom Sappore sa na mostíku HS 134 stal domáci reprezentant Daiki Ito.

SAPPORO. O jedinú desatinu bodu zdolal Nóra Andersa Bardala, tretí skončil Poliak Kamil Stoch.

Dvadsaťšesťročný Daiki Ito v prvom kole skočil 134 m a usadil sa na čele poradia. V druhom dopadol na značku rovných 130 m, stačilo mu to však na udržanie si tesného víťazstva. Bol to jeho vôbec prvý triumf v pretekoch tohto rangu v kariére. Po troch druhých a štyroch tretích miestach si tak konečne vychutnal aj svoje minúty slávy na najvyššom stupienku pódia pre medailistov. Strieborný Anders Bardal mal v prvom kole rovnako dlhý pokus ako Ito a v druhom zaletel dokonca o päť metrov ďalej, ale v bodovom súčte za víťazom zaostal o spomínanú desatinu bodu. Tretí Kamil Stoch zaostal o viac ako päť bodov.

Preteky sa stali doslova pohromou pre favorizovaných Rakúšanov. Najlepší z nich bol líder celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Andreas Kofler na 9. mieste.

Výsledky - HS 134:

1. Daiki Ito (Jap.) 252,6 (134 m +130 m), 2. Anders Bardal (Nór.) 252,5 (134+135), 3. Kamil Stoch (Poľ.) 247,2 (130+127), 4. Vegard-Haukö Sklett (Nor.) 246,1 (129+138,5), 5. Roman Koudelka (ČR) 240,0 (130+130), 6. Robert Kranjec (Slovin.) 238,5 (128+130)

Domov»Zimné športy»Skokan na lyžiach Ito vyhral prvýkrýt preteky Svetového pohára