Schlierenzauer vyhral zlato na veľkom mostíku

SITA|3. mar 2011 o 19:04

Zlatú medailu vo štvrtkovej dramatickej súťaži mužov v skokoch na lyžiach na 50. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Osle .

OSLO. Zlatú medailu vo štvrtkovej dramatickej súťaži mužov v skokoch na lyžiach na 50. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Osle (23. 2. - 6. 3.) si na veľkom mostíku HS-134 vybojoval Rakúšan Gregor Schlierenzauer, ktorý bol po prvom kole až štvrtý. Dvadsaťjedenročný rodák z Rumu pri Innsbrucku získal svoj prvý individuálny titul na MS v kariére (celkovo má bilanciu: 4 - 1 - 0, tri triumfy má zo súťaží družstiev, pozn.) a nedovolil favorizovanému krajanovi Thomasovi Morgensternovi dosiahnuť zlatý hetrik na tohtoročnom šampionáte na severe Európy.

Spomenutý suverén "Morgi" skončil druhý s minimálnym odstupom 0,3 bodu. Na bronzovú priečku sa až z ôsmeho miesta po prvom kole posunul Švajčiar Simon Ammann. Rakúski skokani sa dosiaľ tešili z titulu svetového šampióna na veľkom mostíku iba raz, a to pred dlhými 24 rokmi v Oberstdorfe zásluhou Andreasa Feldera.

V areáli Holmenkollen na predmestí nórskej metropoly pokazili vo štvrtok finálový druhý pokus dvaja domáci skokani, ktorí figurovali po prvom súťažnom kole na medailových pozíciách. Anders Bardal obsadil napokon 7. pozíciu a Anders Jacobsen, za Morgensternom druhý po 1. kole, sa musel uspokojiť až s 9. miestom.

Obhajca najcennejšieho kovu z predchádzajúcich MS 2009 v českom Liberci Andreas Küttel zo Švajčiarska bol v 1. kole až 43. a nepostúpil do finálového 2. kola medzi 30 najlepších. Jediný slovenský reprezentant Tomáš Zmoray si nevybojoval účasť v hlavnej súťaži.

Majstrovstvá sveta 2011 v klasických lyžiarskych disciplínach v Osle (Nór.)