Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Šatan sa Staňovi za góly ospravedlňoval

Sportnet|28. nov 2003 o 00:00

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie MIROSLAV ŠATAN prispel k víťazstvu tímu Buffalo Sabres v stredajšom zápase NHL proti Washington Capitals (5:2) dvoma gólmi. V bránke mužstva hostí chytal ďalší Slovák Rastislav Staňa.

Pretrhli ste negatívnu sériu stretnutí bez gólu, viete, aká bola dlhá?

„Radšej som to už nerátal. Trvalo to tuším jedenásť zápasov. O to bola moja radosť v stredu väčšia. Akurát mi prišlo ľúto, že si to odniesol Rasťo."

V druhej tretine ste zvyšovali skóre na 3:1 a vzápätí na 4:1. Odkiaľ ste strieľali na Staňovu bránku?

„Môj prvý zásah bol dosť náhodný, išlo o bekhendovú dorážku. Druhý raz som trafil do siete v presilovke z ľavého kruhu, nechali ma voľného - v početnej prevahe som hral na poste obrancu. Skúšali sme to posledný týždeň a teraz to vyšlo aj s gólovým efektom."

Využili ste prípadné slabšie stránky nášho brankára, ktoré by ste mohli poznať z reprezentačných akcií?

„Vôbec nie."

Hovorili ste spolu po zápase?

„Krátko, asi dve minúty. Vravím mu: Rasťo, sorry. A on, že vraj mi rád pomohol. Radšej by som vsietil tie góly niekomu inému."

Už ste sa niekomu ospravedlňovali za góly?

„Nie, spravil som to prvý raz. Ale taký je šport, v ďalšom vzájomnom stretnutí možno bude úspešnejší Rasťo."

Buffalo je uprostred v tabuľke Severovýchodnej divízie, avšak vaša bilancia 7 gólov + 4 asistencie je pomerne skromná. Cítite tlak trénera Ruffa?

„Cítim, ale nie je to nič nové. Ten bol, aj keď som mal viac bodov. Mal som s trénerom v tejto sezóne už niekoľko pohovorov. Bavíme sa o tom, ako prísť k zlepšeniu."

Máte dojem, že s Washingtonom prišiel zlom?

„To ukážu až ďalšie zápasy. Ale už mi pomaly liezlo na nervy neustále vypytovanie okolia: kedy to príde? Stáva sa v kariére, že človeku sa chvíľu nedarí. Najbližšie nás v piatok čaká Florida a potom sa vydáme na cestu do teplejšieho Nashvillu. Tu v Buffale nám už nasnežilo, hoci dážď medzitým bielu pokrývku stenčil."

Súvisiace články