Šarapovová pokazila boj o postup, končí aj Kvitová. Ivanovičová stratila set

Maria Šarapovová sa o šancu na semifinále pripravila zbabraným záverom druhého setu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. okt 2014 o 11:00

Ruská tenistka zároveň stratila šancu byť na konci roka svetovou jednotkou, pozíciu si udrží Serena.

Program semifinále - sobota:

Wozniacka - S. Williamsová

Halepová - Radwaňská

SINGAPUR. Dánska tenistka Caroline Wozniacka a Poľka Agnieszka Radwanská sú postupujúcimi zo základnej Bielej skupiny dvojhry do semifinále na šampionáte WTA Finals v Singapure.

Wozniacka zvíťazila nad Češkou Petrou Kvitovou 6:2, 6:3. Istotu miestenky do semifinále mala už pred týmto duelom a výhrou pomohla do víkendovej vyraďovacej fázy aj Radwanskej. Kvitová potrebovala na postu víťazstvo.

Predtým Ruska Maria Šarapovová zvíťazila v Bielej skupine nad Radwanskou po bitke v troch setoch 7:5, 6:7 (4) a 6:2, ale prišla o možnosť prebojovať sa ďalej. Šarapovová stratila šancu vyhrať turnaj a získať na konci roka post svetovej jednotky. Je v predstihu jasné, že ten obháji Američanka Serena Williamsová.

Ruska potrebovala zápas vyhrať 2:0 na sety. V prvom zvíťazila 7:5 a v druhom viedla 5:1, pričom mala v ďalšom priebehu aj mečbaly. Set však stratila v tajbrejku. Rozhodovalo sa v treťom sete a po vyše troch hodinách napokon slávila výhru Šarapovová.

V červenej skupine potrebovala Ivanovičová v záverečnom stretnutí vyhrať nad Halepovou 2:0 na sety, ale nepodarilo sa jej to. Prvý set síce získala v tajbrejku, v druhom ale prehrala 3:6 a na diaľku sa tak tešila S. Williamsová. Srbke na semifinálovú miestenku nestačila ani výhra 6:3 nad Halepovou v rozhodujúcom dejstve.

Biela skupina

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Agnieszka Radwaňská (6-Poľ.) 7:5, 6:7 (4), 6:2, Caroline Wozniacka (Dán.-8) - Petra Kvitová (ČR-3) 6:2, 6:3

4. Eugenie Bouchardová 3 0 3 0:6 0

Domov»Tenis»Šarapovová pokazila boj o postup, končí aj Kvitová. Ivanovičová stratila set