San Antonio nedalo doma šancu Miami rekordným 17 trojkami

TASR|5. mar 2011 o 07:47

Zámorská basketbalová NBA mala v noci na sobotu na programe 11 zápasov.

NEW YORK. Zámorská basketbalová NBA mala v noci na sobotu na programe jedenásť zápasov.

Najväčšiu pozornosť pútal duel San Antonia a Miami, ktorý domáci Spurs pre seba rozhodli v pomere 125:95 a pripravili tak Heat štvrtú prehru z posledných piatich duelov. Do zostavy Spurs sa prekvapujúco vrátil rozohrávač Tony Parker a zaznamenal 15 bodov a 8 asistencií. Domácim sa darila streľba z diaľky, keď zaznamenali 17 úspešných trojkových pokusov a vytvorili tak klubový rekord. "Čo sa týka trojok, bola neuveriteľná noc. To sa príliš často nestáva. Dnes sa nám darilo a sme za to vďační," povedal tréner Spurs Gregg Popovich. San Antonio natiahlo víťaznú sériu na domácej palubovke na 22 zápasov.

Úspešný debut v drese Clevelandu absolvoval rozohrávač Baron Davis, keď 18 bodmi priviedol Cavaliers k prekvapujúcemu triumfu v New Yorku 119:115. Cavs tak zdolali Knicks jedenásty raz za sebou. "Je vždy skvelé vyhrať v Madison Square Garden. Z tohto víťazstva máme o to väčšiu radosť, pretože sa tu začína budovať rivalita medzi nami a Knicks," povedal Davis. V drese domácich zaznamenal Amare Stoudemire 41 bodov a Carmelo Anthony 29, Knicks však napriek tomu nedokázali zdolať Cavs od 19. decembra 2007. Stoudemire a Anthony robili hosťom problémy, Knicks ale výrazne chýbal Chauncey Billups, ktorý pre zranenie vynechal druhý duel za sebou.

V súboji druhého a štvrtého tímu vo Východnej konferencii zvíťazilo Chicago na palubovke Orlanda 89:81. Pre Bulls to bol ôsmy triumf z posledných desiatich duelov, naopak Magic prišli o 5-zápasovú víťaznú sériu. V tretej štvrtine si hostia vybudovali až 16-bodový náskok, domáci ho však dokázali stiahnuť na sedembodový rozdiel v polovici poslednej štvrtiny. Potom však Bulls zásluhou Derricka Rosa a Kyla Korvera zastavili nápor domácich a minútu pred koncom si vybudovali 13-bodový náskok. "Po prvých piatich minútach sme začali hrať dobre v obrane, potrebovali sme len trošku času. Potom sa v dobrom svetle ukázali hráči z lavičky," pochválil svojich zverencov tréner Bulls Tom Thibodeau.

výsledky:

New Jersey - Toronto 116:103, Orlando - Chicago 81:89, Philadelphia - Minnesota 111:110, Atlanta - Oklahoma City 104:111, Boston - Golden State 107:103, NY Knicks - Cleveland 115:119, Memphis - New Orleans 91:98, Dallas - Indiana 116:108, Milwaukee - Phoenix 88:102, San Antonio - Miami 125:95, LA Lakers - Charlotte 92:84

Domov»Halové športy»Basketbal»San Antonio nedalo doma šancu Miami rekordným 17 trojkami