San Antonio a Oklahoma v sobotu víťazne

SITA|20. máj 2012 o 09:15

Krok od vyradenia sú aj hráči druhého klubu z Los Angeles, keďže Lakers vo štvrtom semifinále Západnej konferencie podľahli Oklahome City 100:103.

NEW YORK. Basketbalisti San Antonia zvíťazili v noci na nedeľu v treťom semifinále Západnej konferencie na palubovke Los Angeles Clippers 96:86 a v sérii play off zámorskej NBA vedú už 3:0 na zápasy.

Triumf najvyššie nasadeného celku sa vo vypredanom Staples Centre nerodil vôbec ľahko. Domáci predviedli skvelý vstup do zápasu a po prvej štvrtine viedli 33:11. Na začiatku druhej časti prehrávali Spurs už o 24 bodov, postupne sa však dotiahli na súpera a v tretej štvrtine predviedli nevídanú bodovú sériu 24:0, vďaka čomu otočili skóre vo svoj prospech (69:57) a vedenie si postrážili až do konca duelu.

Na 17. víťazstve San Antonia v rade, vrátane siedmich play off zápasov, mal s 23 bodmi najväčšiu zásluhu Tony Parker. V domácom drese sa najviac darilo 28-bodovému Blakeovi Griffinovi, ktorý nastúpil napriek zdravotným problémom.

Krok od vyradenia sú aj hráči druhého klubu z Los Angeles, keďže Lakers vo štvrtom semifinále Západnej konferencie podľahli Oklahome City 100:103 a v sérii prehrávajú 1:3. Výhru hostí zariadili Russell Westbrook a Kevin Durant, ktorí spoločne zaťažili súperovo konto 68 bodmi.

Hviezdny ťahúň domácich Kobe Bryant zaznamenal 38 bodov, no v záverečnej štvrtine sa ujali len dva z jeho desiatich streleckých pokusov.

ico

Výsledky sobotňajších zápasov 2. kola play-off (semifinále) Západnej konferencie NBA:

Západná konferencia - 2. kolo play-off (semifinále) - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Los Angeles Lakers - Oklahoma City 100:103 (29:24, 27:22, 24:25, 20:32) - stav série 1:3

Západná konferencia - 2. kolo play-off (semifinále) - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Los Angeles Clippers - San Antonio 86:96 (33:11, 20:32, 8:26, 25:27) - stav série 0:3