Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Sabres ponúkli Šatanovi ročnú zmluvu s 10-percentným zvýšením na 2,75 mil.

TASR|29. jún 2001 o 11:18

Buffalo 29. júna (TASR) - Klub zámorskej NHL Buffalo Sabres ponúkol slovenskému hokejistovi Miroslavovi Šatanovi novú ročnú zmluvu s 10-percentným navýšením ...

Buffalo 29. júna (TASR) - Klub zámorskej NHL Buffalo Sabres ponúkol slovenskému hokejistovi Miroslavovi Šatanovi novú ročnú zmluvu s 10-percentným navýšením jeho terajšej gáže, čo by znamenalo, že v novom ročníku by zarobil v drese šablí 2,750.000 dolárov. Slovenský kanonier sa na konci júna stane rovnako ako ďaľší siedmi hráči Sabres neobmedzeným voľným hráčom a ak sa jeho agent s klubom nedohodne dostane sa na letný prestupový trh.

Kapitán strieborného slovenského výberu z vlaňajších MS v Petrohrade zaznamenal v drese Sabres uplynulú sezónu druhý najvyšší počet gólov 29 a celkovo 62 kanadských bodov.

Buffalo ponúklo nové kontrakty celkovo deviatim obmedzeným voľným hráčom, zatiaľ však zmluvu podpísali iba český obranca, olympijský víťaz z Nagana Richard Šmehlík (1,6 mil.) a jeho krajan Václav Varaďa (1 milión). V najbližších dňoch sa teda rozhodne o osude niektorých kľúčových, či menej významných opôr šablí. Na rozhodnutie zo strany hráčov musí vedenie čakať ešte v prípade Erica Boultona, J. P. Dumonta, Denisa Hamela, Erika Rasmussena, Chrisa Taylora, Rhetta Werrenera a Alexeja Žitnika. Vedenie klubu má taktiež už iba tri dni na to, aby sa rozhodlo či si udrží šesťnásobného najlepšieho brankára NHL Dominika Hašeka, ktorému by museli vyplatiť 9 miliónov dolárov.

Súvisiace články