Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

S Liverpoolom nikdy netrénoval, ale hneď dal gól

Luis Suárez už v drese Liverpoolu uteká súperom. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|3. feb 2011 o 19:32

Suárez a Carroll sú úplne odlišní ako Torres, ale verím , že ho zastúpia, tvrdí Slovák Škrtel.BRATISLAVA. V holandskej lige by si ešte odpykával sedemzápasový trest za pohryznutie protihráča. Luis Suárez (na snímke TASR) však zmenil klub (prestup z Ajaxu do Liverpoolu FC) a dal gól ihneď v prvom zápase. Stačilo mu na to iba šestnásť minút.

Za Liverpool pritom neabsolvoval ani jeden tréning. Nemal čas. „Vôbec to nebolo poznať. Výborne si rozumel s Dirkom Kuytom,“ cituje Independent trénera Liverpoolu Kennyho Dalglisha.

V minulej sezóne najlepší strelec holandskej ligy naskočil do zápasu až v 63. minúte ako náhradník.

„Bol to výborný štart. V kabíne toho zatiaľ priveľa nenahovorí, ešte nevie dobre po anglicky. Je skôr tichší. Keď sa zžije s kolektívom, bude to z jeho strany určite ešte lepšie,“ povedal pre agentúru SITA Slovák Martin Škrtel.

Obávaný útok

Uruguajský útočník by mal vytvoriť obávaný útok s excelentným hlavičkárom Andym Carrollom, ktorý prišiel do Liverpoolu (za 35 miliónov libier z Newcastlu United) v posledný deň prestupového termínu a stal sa najdrahším Britom v dejinách.

„Suárez a Carroll sú úplne odlišné typy ako Torres. Verím, že ho zastúpia a naša sila bude minimálne rovnaká ako doteraz. Mohli by sa dobre dopĺňať,“ vyhlásil Škrtel.

Iba dvadsaťdvaročný Carroll je s 11 gólmi zatiaľ tretím najlepším strelcom anglickej ligy. Do Liverpoolu prišiel s pochrámaným stehenným svalom. Podľa trénera Liverpoolu Kennyho Dalglisha bude mimo až niekoľko týždňov.

Carroll je výnimočný talent s krušnou minulosťou.Pred dvoma rokmi ho zavreli za napadnutie ženy, o rok neskôr rozbil v bare pohárom hlavu neznámemu mužovi.

V marci minulý rok sa pobil v Newcastli so spoluhráčom Taylorom a rozbil mu čeľusť. Iba pred pár týždňami dostal pokutu za napadnutie bývalej priateľky, s ktorou má dieťa. Trest si odpykával i v domácom väzení.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články