Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rožňava pokračuje v pohári ďalej

Postup. Na ťažkom teréne sa postup nerodil ľahko. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 17. okt 2014 o 00:00

V stredu zdolali v penaltovom rozstrele treťoligový Fomat Martin. V piatom kole tak budú hostiť DAC Dunajská Streda.

Prianie zahrať si proti mužstvu z Fortuna ligy sa trénerovi SP MFK Rožňava B. Kuzmovi nakoniec splnilo. V stredu jeho zverenci zdolali v štvrtom kole Slovnaft cupu v penaltovom rozstrele treťoligový Fomat Martin. V piatom kole tak budú hostiť DAC Dunajská Streda.

ROŽŇAVA. Mužstvá privítala zamračená obloha a väčšinu zápasu pršalo. V prvom polčase boli hostia zo stredného Slovenska futbalovejší a v polovici polčasu sa ujali vedenia gólom Gábora. Predtým však brankár domácich Šalamon zmaril vyloženú šancu Martinčanov. Domáci Pronaja v bráne hostí ani nevyskúšali.

„Nabádal som hráčov k tomu, aby sa častejšie snažili ísť do zakončenia. Územná prevaha i kombinácia boli, ale finálna fáza nám chýbala. Či to už boli strely zo strednej vzdialenosti alebo finálna prihrávka. Krídelné priestory sme málo využívali, chýbala odvaha v súboji jeden na jedného. Toto všetko bola voda na mlyn pre domácich. Tí hrali organizovane a nám sa ich obranu viackrát prekonať nepodarilo,“ zhrnul prvý počas tréner Fomatu Martin Marián Šupej.

Spokojný s prvým polčasom nebol ani domáci tréner.

„Nehrali sme tak, ako sme si predsavzali. Neviem, či to bol rešpekt pred súperom, či tréma, že sme v tridsaťdvojke najlepších. Všade sme boli o krok pozdejšie. Súper potvrdil svoju kvalitu a my sme mu to uľahčili. Dostali sme aj nešťastný gól, ale to sme si pýtali,“ uviedol tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Domáci pridali, prišli aj šance

Po prestávke sa začala karta obracať. Domáci pridali na dôraze a nasadení. Prichádzali aj šance. Pri priamom kope Gereho pomohlo hosťom brvno. V 66. min. však prišiel faul brankára na prenikajúceho Drobňáka a Kovács nariadenú penaltu premenil.

Na druhej strane sa znova vyznamenal Šalamon, ktorý zmaril dve šance hostí.

Martinčania prišli do Rožňavy s cieľom vyhrať, no vedeli, že to nebude jednoduchý zápas.

„Dôsledne sme sa pripravili na to, že domáci budú hrať so srdiečkom. Žiaľ, v závere stretnutia, myslím si, aj chybným rozhodnutím, sme bojovnosti domácich podľahli. Aj keď si domáci za tú bojovnosť gól určite zaslúžili. Mňa osobne mrzí, že práve, keď sa lámal chlieb, sme mali dve tutové šance, ktoré sme nevyužili. To bola ďalšia vzpruha pre domácich a držalo ich to v hre. Nakoniec s vymyslenej penalty sa im podarilo skórovať,“ uviedol M. Šupej.

Padli aj ostrejšie slová

Obrat a zlom v zápase nastal podľa B. Kuzmu cez prestávku v šatni. „Padli aj ostrejšie slová. Povedali sme si, čo chceme a ako to chceme. Na ihrisku to bolo aj vidieť, bola to iná Rožňava ako v prvom polčase. Hrali sme so srdiečkom, s nasadením a pritiahli sme si tak aj šťastie,“ pokračoval B. Kuzma.

V riadnom hracom čase tak zápas skončil remízou. Nasledoval teda penaltový rozstrel. Ako prvý z domácich vyšiel brankár Šalamon a nezaváhal. Chytil penaltu hostí a tu svoju premenil. Potom už všetci hráči penalty premenili, Rožňava na vyhrala rozstrel 5:4, a tým pádom aj zápas 2:1.

Obaja tréneri sa zhodli, že penaltový rozstrel je už lotéria.

„Penalty sme určite neočakávali. Chceli sme postúpiť. Bol to náš cieľ. Vedeli sme, že v ďalšom kole by sme sa stretli s Dunajskou Stredou, čo je už atraktívny súper. Robili sme všetko preto, aby sme postúpili. Určite sme nič nezanedbali,“ povedal smutný M. Šupej a dodal: „Domácim môžem len pogratulovať k úspechu.“

„Pred rozstrelom bolo z hráčov cítim sebavedomie. Tak to aj vyzeralo. Aj tým si pritiahli šťastie na svoju stranu a zaslúžene postúpili. Tešíme sa na Dunajskú Stredu,“ uzavrel B. Kuzma.

Súvisiace články