Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Rozladený Pekarík je na odchode z Wolfsburgu

Ján Mikula, TASR|19. máj 2011 o 21:20

Tréner Felix Magath, ktorý ho v roku 2009 angažoval zo Žiliny do Wolfsburgu, mu nedáva šancu hrať.

Agentúrne spravodajstvo sme o 21:30 nahradili autorským článkom denníka SME.

BRATISLAVA. Nie pre karty ako Mucha či Stoch, ale preto, že v kluboch nehrávajú, sa podľa trénera Vladimíra Weissa st. nedostali Peter Pekarík z Wolfsburgu a Radoslav Zabavník z Mainzu do nominácie reprezentácie na zápas proti Andorre.

Zabavník je po Karhanovi a Vittekovi mužom s tretím najväčším počtom reprezentačných štartov. Pekarík mal takmer stabilný post v reprezentácii ako pravý obranca.

Podľa špecializovaného hráčskeho hodnotenia Castrol Rankings sú tretím a štvrtým najlepším slovenským hráčom. V Top 1000 je Hamšík na 99. mieste. V elitnej tisícke sú Škrtel (353.), Zabavník (930.) a Pekarík (946.).

Zabavník stratil miesto po zranení, ale Pekarík nevie dôvod, prečo nehrá. Chce odísť. „Nemám žiadny dôvod zostať. Nehrávam a hnevá ma, že neviem, prečo,“ povedal pre Wolfsburger Allgemeine.

Pravidelne hrával, po návrate trénera Felixa Magatha, ktorý ho v roku 2009 angažoval zo Žiliny, hral duel proti Stuttgartu. Po ňom si odpykal trest za päť žltých kariet a odvtedy sedí na tribúne. Nie na lavičke. Nepýtal sa trénera, a ten mu nič nepovedal.

Wolfsburg, s ktorým Pekarík pred dvoma rokmi získal titul, sa udržal v bundeslige po výhre 3:1 v Hoffenheime. Magath vyhlásil, že ak vypadnú, nikoho nepustí, museli by bojovať o návrat. Pekarík je v nemilosti, hoci prispel k záchrane. Má zmluvu ešte na dva roky, ale nemieni ju dodržať, ak bude sedieť.

Wolfsburg sa chce posilniť, ale zatiaľ nie v obrane, a podľa ruských médií chce získať brazílskeho útočníka Wellitona zo Spartaka Moskva. Ponúkaná suma 12 miliónov eur je však vraj pre Rusov príliš nízka.

Súvisiace články