Gratuloval mu van Gaal, sľubovali mu Chelsea. Hrá piatu ligu a robí v pohrebníctve

Šimon Chalány sa teší z gólu.
Šimon Chalány sa teší z gólu. (Autor: archív - ŠCH)
Ivan Mriška|27. jan 2023 o 17:15

Keď prišla šanca, ako keby som sa jej zľakol, prezradil najlepší strelec.

Keď mal šestnásť rokov, na turnaji dorastencov v holandskom Haagu sa stal najlepším strelcom. Ruku mu podával legendárny Louis van Gaal, ktorý mu prial skvelú kariéru.

ŠIMON CHALÁNY (27) mal ísť na skúšku do slávnej Chelsea Londýn, no nakoniec k nej nedošlo. Dodnes nevie prečo.

Kariéru rozbiehal v Senici, chvíľu pôsobil v Spartaku Trnava. Dnes hrá futbal pre zábavu za TJ Záhoran Kostolište, kde je najlepším strelcom piatej ligy BFZ.

Na jar ste strelili dvadsať gólov a spolu s Marekom Malíkom ste najlepším strelcom jesennej časti. Čo to pre vás znamená?

Krásny pocit. Je to však zásluha celého mužstva. Boli pekné góly, ale mnoho som dal aj po dorážkach. Za veľa vďačím spoluhráčom, všetko je kolektívny úspech. Môj výsledok je vizitkou celého tímu.

Zimujete na šiestom mieste tabuľky. Vládne v klube spokojnosť?

Mohlo to byť lepšie. Veľa gólov dávame, no veľa dostávame. Verím však, že v zime dobre zatrénujeme a pôjdeme tabuľkou nahor. Dúfam, že v gólovom trende budem pokračovať aj na jar.

V minulej sezóne sme skončili na druhom mieste a mali sme postúpiť. Vedenie sa však rozhodlo, že zostaneme v piatej lige. Lákajú ho derby zápas, ktoré by sme v štvrtej lige nehrali.

Nebolo pre vás demotivujúce, že ste sa mohli posunúť nahor, no zostali ste v rovnakej súťaži?

Ja a ešte jeden chalan sme chceli postúpiť. Ostatným to takto vyhovuje.

Nemám nič proti rozhodnutiu vedenia, chápem to. Ja som však ambiciózny typ človeka. Keď niečo robím, chcem sa zlepšovať. Hrať proti kvalitnejším súperom a lepším mužstvám.

Neuvažujete teda nad prestupom?

Ponúk je veľa, ale Kostolište je moja srdcová záležitosť. Mám tu rodinu a neďaleko prácu.

Kde pracujete?

V Malackách máme rodinnú firmu, pohrebné služby. Volajú ma hrať do Rakúska, no stále váham. V minulosti som tam pôsobil v nižších súťažiach a mal som dobré podmienky.

Keď za futbal dostanete 1 200 eur plus cestovné, pomôže to. V Kostolišti hráme za párky a poldeci, na Slovensku je to tak. Keď v piatej lige dáte za jeseň dvadsať gólov, okamžite ste pre Rakúšanov zaujímavý.

Aká je náplň vašej práce v pohrebných službách?

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Gratuloval mu van Gaal, sľubovali mu Chelsea. Hrá piatu ligu a robí v pohrebníctve